Дві роботи вчених, пов'язані з виявленням зв'язку між стійкістю до інсуліну клітин головного мозку і важким невиліковним захворюванням, засновані на декількох фактах. У пацієнтів з діабетом другого типу значно зростає ризик виникнення хвороби Альцгеймера. Також раніше було доведено зменшення рівня інсуліну в мозку пацієнтів з хворобою Альцгеймера.

Так, вчені з університету Пенсільванії під керівництвом Конрада Тальбота вивчали сигнальний шлях інсуліну в тканинах мозку людини. У результаті досліджень виявилося, що надмірна активність білків сигнального шляху інсуліну в головному мозку викликає утворення амілоїдних бляшок. Ці бляшки негативно впливають як на короткочасну, так і на довгострокову пам'ять, а також на пізнавальну функцію.

В результаті свого дослідження вчені прийшли до висновку, що стійкість клітин мозку до інсуліну слід вважати характерним ранньою ознакою хвороби Альцгеймера. Це дозволило вченим умовно віднести цей тип захворювання до діабету третього типу.

Вчені прийшли до висновку, що стійкість клітин мозку до інсуліну слід вважати характерним ранньою ознакою хвороби Альцгеймера.

Між тим, експерти з університету Ріо-де-Жанейро під керівництвом Фернанди де Феліче вивчали ті ж сигнальні шляхи інсуліну в головному мозку. Свої експерименти вони проводили на мишах і на приматах. Де Феліче довела, що білок, що належить до молекул сигнальних шляхів інсуліну в мозку, однаковим чином змінюється і при діабеті другого типу, і при хворобі Альцгеймера. У тканині мозку пацієнтів з хворобою Альцгеймера виявилося підвищення рівня тих же сигнальних факторів, що і при діабеті.

Відзначимо, що результати двох незалежних досліджень показують чіткий зв'язок між стійкістю клітин до інсуліну і хворобою Альцгеймера. Вчені з обох груп сподіваються на те, що в результаті подальших досліджень можна буде отримати нові терапевтичні методи лікування хвороби Альцгеймера.

Джерело: Українські новини