Вчені з Медичної школи Міллера Університету Маямі розкрили вплив COVID-19 на потенцію. Результати досліджень показали, що коронавірус зберігається в тканинах статевого члена протягом довгого часу після одужання, що може привести до еректильної дисфункції. Про це повідомляється в журналі World Journal of Men's Health.

Відзначається, що одним із наслідків коронавірусної інфекції є ендотеліальна дисфункція. При такому стані порушується слизова оболонка дрібних кровоносних судин і тканини перестають нормально забезпечуватися кров'ю та втрачають свої функції. Згідно з дослідженням, подібна дисфункція кровоносних судин може призвести до розвитку імпотенції у чоловіків, які перехворіли на COVID-19.

У дослідженні взяли участь двоє чоловіків, які перехворіли на коронавірус: один з них був госпіталізований, а в іншого були тільки легкі симптоми. Вчені зібрали зразки тканини статевого члена у них і ще у двох чоловіків, неінфікованих COVID-19, і проаналізували всі проби. Виявилося, що коронавірус був присутній в тканинах статевого члена у тих, хто перехворів. У них були всі ознаки порушення ендотелію, а в здорових чоловіків з контрольної групи цих ознак не було.

«Чоловіки, у яких розвивається інфекція COVID-19, повинні знати, що еректильна дисфункція може бути несприятливим ефектом вірусу, і їм слід звернутися до лікаря, якщо у них з'явилися відповідні симптоми», – заявила доцент Університету Маямі і директор програми репродуктивної урології школи Міллера Ранджит Рамас.

Раніше Вголос повідомляв: