Про це повідомляє DW.

На Місяці може бути значно більше води, ніж вважалося досі. Під корою небесного тіла можуть міститися великі об'єми рідини – більше, ніж всі океани Землі, разом узяті. До такого висновку прийшли двоє вчених зі США, які проаналізували супутникові знімки. Результати свого дослідження вони опублікували в професійному журналі Nature Geoscience, який вийшов у понеділок, 24 липня.

Вчені помітили на місячній поверхні сліди водних осередків, що містять незвично велику кількість води. Рідина потрапила на поверхню зсередини небесного тіла, стверджує один із співавторів дослідження Ральф Міллікен, якого цитує інформагентство AFP. А значить, краплі води, які вчені вперше помітили на Місяці в 2008 році, – не виняток.

У 2008 році в зразках магми, які зібрали на Місяці астронавти місії Apollo, вперше виявили воду. Тому вчені відмовилися від теорії, Місяць зовні і всередині сухий і на ньому неможливе життя.

Тепер слід з'ясувати, скільки води всередині Місяця. Тобто можна вважати, що наявність води – загальна ознака небесного тіла. А може, на Місяці існують окремі ділянки, багаті воду, повідомив Міллікен.

 

«Вголос»