Практично у всіх країнах світу жінки живуть довше, ніж чоловіки

Про це повідомляє ВВС.

Середня тривалість життя жінок - 74 роки та 2 місяці, чоловіків - 69 років і 8 місяців. Вчені назвали три основні причини, чому жінки живуть довше чоловіків.

Схоже, чоловіки виявляються в більш уразливому становищі вже просто за фактом народження чоловіком. "Ембріони чоловічої статі частіше гинуть, ніж жіночі", - говорить професор Давид Джемс з Університетського коледжу Лондона.

У підлітковий період в організмі у хлопчиків і дівчаток відбуваються серйозні гормональні зміни. Чоловічий гормон - тестостерон - впливає на розвиток кісткової і м'язової тканини і робить чоловіка більшим і сильнішим у порівнянні з жінкою. Також цей гормон відповідає за інші чоловічі характеристики - наприклад, низький голос або волосся на грудях. Рівень смертності серед чоловіків зростає одночасно зі зростанням рівня тестостерону в пізньопідлітковому віці.

На територіях, охоплених війнами або збройними конфліктами, середня тривалість життя чоловіків різко скорочується, оскільки під час таких подій гинуть головним чином чоловіки у досить молодому віці.

У той же час тривалість життя жінок значно менша в регіонах зі слабо розвиненою системою охорони здоров'я, де чимало жінок помирає під час пологів.

Є такі регіони, де різниця між тривалістю життя жінок і чоловіків дуже велика. Почасти це можна пояснити тим, що чоловіки більш схильні до куріння, переїдання і вживання алкоголю і наркотиків, що різко скорочує їх очікувану тривалість життя.

Хоча жінки і живуть довше, але за своє життя, особливо в похилому віці, вони переносять більше хвороб, ніж чоловіки.

Останні дослідження свідчать про те, що різниця в тривалості життя чоловіків і жінок в найближчі десятиліття буде скорочуватися.