Вчені проаналізували дані, отримані в дослідженні Raine Study, і з'ясували, що астма, якою хворіє п'ятирічна дитина, підвищує ризик розвитку в подальшому житті таких розладів, як тривожність, поведінкові та емоційні проблеми.

Коли дітей-астматиків розподілили на групи залежно від серйозності захворювання, стало зрозуміло, що малюки зі слабкою астмою ризикують своїм майбутнім психічним здоров'ям не більше за здорових дітей. А ось маленькі астматики з сильною або тривалою астмою, здебільшого, в подальшому житті стикаються з психічними розладами.

Зв'язок астми з психічним здоров'ям відсутній, якщо малюк захворів респіраторним захворюванням в дуже ранньому дитинстві і видужав через кілька років. Якщо ж астма розвинулася в більш пізньому дитинстві, виникав ризик виникнення депресії, тривожності і соматичних проблем.

Для довідки. Астма може виникнути в будь-якому віці; приблизно у половини хворих бронхіальна астма розвивається до 10 років, ще у третини - до 40 років. Серед дітей, хворих на бронхіальну астму, хлопчиків у два рази більше, ніж дівчаток. До 30 років співвідношення статей вирівнюється.

Результати дослідження опубліковані в журналі Psychological Medicine.

Джерело: Лента