Вони з'ясували, що зайва вага і ожиріння пов'язані з 11 різними видами раку, включаючи пухлини стравоходу, шлунка і кишківника, передає Добрий лікар

Дослідження свідчить, що додавання всього 5 кілограмів зайвої ваги збільшує небезпеку розвитку раку печінки і сечового міхура на 56%. При цьому у чоловіків зростає ризик раку кишківника майже на 10%, а серед жінок, які вже вступили в менопаузу і не використовували при цьому гормонозамісну терапію, ймовірність розвитку цієї пухлини збільшується на 11%.

Незважаючи на нові докази небезпеки ожиріння для здоров'я, дуже невелика кількість людей розуміє, чим загрожує зайва вага, і наскільки сильно вона збільшує ризик виникнення раку. Міжнародний фонд вивчення ракових захворювань (WCRF), який виділив кошти на проведення цього дослідження, порахував, що приблизно 25 000 випадкам хвороби в одній тільки Великобританії можна було б повністю запобігти, якби жителі цієї країни дотримувалися здорового харчування.

До речі, експерти WCRF визначили більшість пухлин, які тісно пов'язані з ожирінням. Всі вони були відомі раніше (злоякісні пухлини матки, яєчників, нирок, товстої кишки), але до цього списку тепер потрапила і множинна мієлома.

Автори дослідження підкреслюють, що після відмови від куріння, збереження здорової ваги є найважливішим, що тільки можуть зробити люди для зниження ризику виникнення раку.

«Вголос»