Стаття дослідників з'явилася в журналі PLoS ONE, а її короткий виклад наводить New Scientist.

Об'єктом дослідження виступав вид кліщів Haemaphysalis flava. Вчені випадково виявили, що ці членистоногі здатні переживати перебування у вакуумі, коли під час висушування в ексикаторі (спеціальний прилад для сушки, усередині якого часто створюється вакуум) кліщі поповзла по трубах приладу.

В рамках нового дослідження кліщі були поміщені у вакуум і протягом 30 хвилин перебували під впливом потужного променя електронного мікроскопа. В результаті вони отримували ушкодження, проте, за словами дослідників, після переміщення в більш прийнятні умови "почали активно рухатися". Після цього всі 20 досліджуваних прожили ще 2 дні.

Наступні досліди, в яких дії електронного променя піддавалися тільки частини тіл кліщів, дозволили встановити, що основним вражаючим фактором в експерименті для членистоногих стало саме електронне вплив, а не вакуум. За словами вчених, нові результати показують, що стійкість багатьох примітивних організмів до вакууму може бути недооцінена.

У серпні 2008 року титул найбільш живучих дістався тихоходкам (також їх називають маленькими водяними ведмедями). У статті, опублікованій в Current Biolog, був описаний експеримент, в ході якого цих членистоногих розміром від 0,1 до 1,5 міліметрів возили в спеціальному модулі у відкритий космос. В результаті частина з них вижила.

Джерело: Lenta.ru