Те, що деякі люди не здатні протистояти легким спокусам (наприклад, випити сьогодні замість того, щоб мати ясну голову завтра вранці), можна пояснити недоліками роботи цього утворення, яке традиційно вважалося відповідальним за формування спогадів, кажуть автори з Інституту головного і спинного мозку в Парижі.

У ході експерименту вчені робили МРТ- знімки головного мозку добровольців, яким пропонувалося вибрати між грошовими винагородами: 10 $ зараз або завтра 11 $. З’ясувалося, що дорсолатеральна префронтальна кора головного мозку, що грає важливу роль в емоціях і поведінковому контролі, критично важлива, коли людина вирішує почекати заради більшої винагороди. Однак ця парадигма не працює, коли йдеться про щоденний вибір, пов’язаний, наприклад, з їжею або алкоголем.

Вчені провели інший експеримент з використанням «натуральних винагород»: пляшка пива зараз або пляшка шампанського через тиждень. Негайна нагорода була представлена картинкою, а відкладена виражена в текстовому варіанті. У цьому випадку здатність зробити вибір на користь «пізніше, але більше» була пов’язана з рівнем активності гіпокампу.

Гіпокамп необхідний для подання майбутніх подій з усім багатством деталей і в привабливому світлі. Пацієнти з пошкодженням цієї структури мозку страждають не тільки дефіцитом пам’яті, але також відчувають проблеми в уяві довгострокових цілей, що дозволяють уникати негайних спокус.

Джерело: РІА Новини