Токсоплазма (Toxoplasma gondii) - внутрішньоклітинний паразит, який розмножується в порожнині кишківника котячих. Частину свого життєвого циклу паразит може проводити в будь-якій теплокровній тварині, у тому числі і людині. Раніше вчені з'ясували, що токсоплазма може бути причиною шизофренії, ревматоїдного артриту, раку мозку, а також депресії і самогубств.

Досі вважалося, що токсоплазма впливає тільки на людей з ослабленим імунітетом, а також небезпечна для дітей в утробі матері, але тепер вчені не виключають, що він може загрожувати і здоровим людям.

Фуллер Торі (Fuller Torrey) і Роберт йолки (Robert Yolken) з університету Джона Хопкінса в Балтіморі (США) прийшли до такого висновку, проаналізувавши наукові роботи про шляхи поширення токсоплазми і спричинених нею захворювань.

Так, кількість домашніх кішок зростає у всьому світі, тільки в США з 1989 по 2006 рік їх кількість збільшилася на 25 мільйонів. Кожна кішка за своє життя «виробляє» від 3 до 810 мільйонів яєць токсоплазми разом зі своїми екскрементами. Завдяки цьому грунт в районах з безліччю кішок може містити в собі величезну кількість яєць токсоплазми, близько сотні на дрібку землі в найгірших випадках.

При цьому майбутні паразити залишаються життєздатними протягом місяців як у землі, так і при попаданні у воду.

І хоча спалаху зараження токсоплазмою не спостерігається, вчені не виключають таку можливість. Вони рекомендують захищати від кішок дитячі пісочниці, які тварини використовують для своїх потреб, займатися садівництвом в рукавичках, ретельно мити фрукти і овочі, добре прожарювати м'ясо. Домашніх кішок вони рекомендують поменше випускати на вулицю і прибирати за ними. А число бездомних кішок потрібно скорочувати, вважають вчені.

Джерело: РИА Новости