Вчені вирішили використати схильність комах до хаотичного руху як перевагу та спрямувати її у потрібне русло. Для цього створили спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє керувати цілим роєм комах-кіборгів або біоботів, живих комах з імплантованими електронними схемами.

Рій біоботів, наприклад, дистанційно керованих тарганів, оснащених спеціальними датчиками, впускатимуть у будівлю, яку потрібно картографувати. Комахам спочатку довзолять рухатись у довільному напрямку. У цей час розташування таргана не можна буде зафіксувати за допомогою GPS, але всі біоботи будуть оснащені датчиками, що фіксують близькість інших біоботів.

Таким чином буде створюватися своєрідна мережа, за допомогою якої можна поширювати інформацію між членами рою. Згодом, за допомогою цієї мережі оператори надсилають рою сигнал просуватися вперед доти, доки не буде досягнуто певної перешкоди. Біоботи продовжать рух уздовж стіни, а коли досягнуть кута, повернуть у напрямку вздовж наступної стіни. Таким чином можна буде скласти схему будівлі. Зібрана біоботами інформація передаватиметься по мережі радіокерованих комах, доки не досягне пункту управління роєм.

Вчені переконані, що їхній винахід згодиться рятувальникам та військовим, яким часто доводиться діяти в незнайомих приміщеннях. До прикладу, робота в печерах, тунелях, зруйнованих будівлях та інші, ускладнені відсутністю надійного способу орієнтування в просторі, оскільки GPS там не працює, а ручне керування роботами за допомогою радіоканалу дуже складне.

Раніше інженери з Університету Північної Кароліни придумали, як керувати мадагаскарськими тарганами, стежачи за їхніми переміщеннями за допомогою ігрового контролера Kinect.

Джерело: cnews.ru

Фото: cnews.ru