Притому, ще в минулому році вчене співтовариство гіпотезу підземного океану вважало малоймовірною, оскільки надзвичайно високі температури всередині планети випаровували б всю воду. Але тепер нове відкриття показує, що круговорот води на планеті влаштований набагато складніше, і це може вплинути на існування світу в цілому, пише «Сегодня».

Ще на початку весни група російських вчених зробила припущення про існування підземного океану, проте реальні докази з'явилися тільки недавно. Найімовірніше, підземна водойма виникла на початкових етапах розвитку планети.

По суті, водою в звичному сенсі слова назвати цю речовину не можна. Вчені виявили брусит – мінерал, який на 79% складається з води. Але і існування в мантії брусита вважалося малоймовірним: потрапивши на глибину з верхніх шарів, він повинен був розкладатися на складові частини.

Виявилося, що при розпаді мінерал утворює нову, більш стійку форму. Цей різновид брусита витримує вкрай високу температуру і величезний тиск. Комп'ютерне моделювання показало, що нова форма мінералу повільніше повертає воду з глибин землі до поверхні, утримуючи рівень океану на звичній позначці. Однак, на даний момент вчені просто не розуміють, як саме вода повертається назад – таких схем в звичній нам світобудові просто не існує.

Геологи навіть не можуть уявити, наскільки насправді великий підземний океан. За умови, що мантія нашої планети всього на 3% складається з бруситу, то океан буде охоплювати всю Землю, а глибина його складе кілька кілометрів. Це абсолютно неймовірне в нинішній науковій парадигмі явище – з таким же подивом, наприклад, вчені зустріли б звістку про реальність теорії порожнистої Землі.