Кількість Т-лімфоцитів (Т-кілерів) в крові пацієнта, зараженого коронавірусною інфекцією, є біомаркером, який здатний передбачити тяжкість перебігу захворювання на ранній стадії.

Про це повідомляє Mirage News з посиланням на дослідження команди під керівництвом професора Буркхарда Бехера з Інституту експериментальної імунології Цюріхського університету в співпраці з ученими з Франції та Німеччини.

Фахівці виявили, що біомаркером перебігу COVID-19 може бути кількість природних Т-лімфоцитів (Т-кілерів) в крові. Відзначається, що ці клітини відносяться до типу білих кров'яних тілець і є частиною ранньої імунної відповіді. За словами дослідників, новий тест на біомаркери допоможе клініцистам приймати рішення про те, який тип лікування необхідно використовувати для конкретного пацієнта, а також чи варто переводити хворого в відділення інтенсивної терапії.

Бехер уточнив, що імунні реакції на різні пневмонії дуже схожі і є частиною загальної запальної реакції організму. Це часто спостерігається у хворих у відділеннях інтенсивної терапії.

«Однак коли справа доходить до COVID-19, Т-клітини і природні клітини-кілери демонструють унікальну поведінку і описують свого роду патерн в імунній системі - імунну сигнатуру, специфічну для COVID-19», - додав він.

Раніше Вголос повідомляв: