Екзопланета NGTS-4b, розмірами майже з Нептун, яку виявили європейські вчені, розташована в ділянці, де подібних планет не може бути.

Про це повідомляє Science Daily.

«Забороненою» планетою Пітер Вітлі (Peter Wheatley) і його колеги назвали екзопланету NGTS-4b. За маси у 20 мас Землі вона лише на 20% менша від крижаного гіганта Нептуна, однак розпечена до 1000 ° С.

Орбіта NGTS-4b пролягає зовсім неподалік від схожої на наше Сонце зірки, і рік тут триває близько 1,3 доби. Але найцікавіше в тому, що розташована вона в ділянці, де подібних планет не повинно бути.

«Нептуніанською пустелею» називають близькі до зірки регіони, де планет розмірами з Нептун і більше (більше 0,1 маси Юпітера) не виявляється. Занадто сильні потоки частинок і випромінювання швидко забирають їх розріджені верхні оболонки, залишаючи тільки тверде ядро.

Планета NGTS-4b «ігнорує» ці правила. Її щільність – близько 3,45 г / см3 – показує, що екзопланета має тверде ядро ​​і оболонку атмосфери.

Астрономи пропонують дві гіпотези, здатні пояснити цю загадку. По-перше, NGTS-4b могла утворитися на більш далекій і спокійній орбіті, де і провела весь час молодості зірки, поки та була особливо активна і неспокійна. Вона могла мігрувати ближче порівняно недавно внаслідок якихось випадкових гравітаційних взаємодій.

По-друге, секрет NGTS-4b може бути в аномально великому і важкому твердому ядрі, здатному утримувати газові оболонки і сповільнювати їх випаровування в космос.

«Це, мабуть, дуже сувора планета: вона розташовується в зоні, де планети розмірів Нептуна виживати не можуть», – говорить один із авторів знахідки астрофізик Ричард Вест (Richard West). Відкриття було зроблено за допомогою інструментів розташованої в Чилі європейської обсерваторії ESO.

Додамо, що перша жінка полетить на Місяць у 2024 році.