У Латвії пасажирка Лінда посварилася з водієм рейсового автобуса Рига-Даугавпілс через незнання державної мови.

Про це повідомляє видання jauns.lv.

За її словами, жінка, котра сиділа за кермом автобуса, прикидалася, що не знає латиської мови, тому Лінда проїхала потрібну зупинку.

“Показала квиток, жінка-водій відповіла російською, хоча я до неї зверталася  латиською… Моя трирічна дитина не зрозуміла, що вона сказала. Чому взагалі з нами говорять іноземною мовою?” — задалася питанням Лінда.

Автобус зупинився на зупинці, але двері не відчинили. Жінка-водій сказала щось російською. Пасажирка наполягала, щоб її випустили, але автобус поїхав далі.

“Закричала, щоб нас випустили!.. Я вчепилася у волосся шофера, що ще могла зробити, якщо латиської не розуміє. Тоді вона випустила нас десь у полі. Тяглися по дощу і вітру, не від зупинки, а звідкись, де навіть зупинятися не можна. Тому що я розмовляю своєю мовою. Мені що, іноземну мову вчити, щоб доїхати від Риги до Лієлварде автобусом? ” — запитує обурена Лінда.

Як повідомила фахівець зі зв’язків з громадськістю автотранспортної дирекції Ліліта Пелчере, дирекції про те, що трапилося, повідомили.

Проте Лінда не хоче писати скарги в Центр державної мови і поліцію. Однак керівник департаменту контролю мови Інгрида Берзиня запевнила, що інспектори проведуть перевірку Даугавпілського автобусного парку.

Якщо виявиться, що водій не знає державної мови, їй може загрожувати грошовий штраф від 35 до 280 євро.

Нагадаємо, що у прямому ефірі принизливо висловилися про українську мову.

Додамо, що у Києві азербайджанець через українську мову зацькував дитину та її матір.