Про це розповіла головний спеціаліст Департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти МОН, молоді та спорту Раїса Євтушенко під час Всеукраїнського науково-практичного семінару «Особливості вивчення курсів духовно-морального спрямування у навчальних закладах України», повідомляє офіційний сайт УГКЦ.

За словами Раїси Євтушенко, для цього відповідні документи повинні підготувати вищі навчальні заклади.

«Цей предмет в Україні вивчають з 1992 року. І тільки з 2005 року він вивчається як християнська етика у 5-6 класах і є курсом за вибором. За останні 5 років кількість шкіл, де викладають християнську етику зросла до 50%. Оскільки лише недавно цей предмет «вийшов із підпілля», то виникає багато проблем із викладанням. Це передусім стосується кваліфікації та перепідготовки вчителів», - сказала Раїса Євтушенко.

Владика Степан (Меньок), Екзарх Донецько-Харківський висловив думку, що у реформах виховної системи має також брати участь держава, яка повинна розробити цілісну програму розвитку виховно-освітньої системи.

«Зміна мислення – це зміна моралі. Я завжди наголошую, що є три кити, на яких має стояти виховно-освітня система та наука Церкви, щоб змінити суспільство. Перший кит – християнська сім’я, другий – виховна освітня система (дитячі садочки, школи, вищі навчальні заклади) і третій – церква. За умов тісної співпраці ми могли б швидко побачити зміни суспільства», - зазначив Владика Степан (Меньок).