Два телевізійні проекти, які представляли Україну на І Міжнародному католицькому фестивалі християнських фільмів та телевізійних програм “Mafnificat 2005”: фільм УКУ „Різдво Разом” та телевізійна програма для дітей „Надія”, виробницва „Studio Clara”, були відзначені спеціальними дипломами відповідно „За втілення на екрані ідеї екуменізму” та “За вірність християнським цінностям у вихованні дітей засобами аудіовізуальної культури”, повідомляє прес-служба УКУ.

Критерієм оцінювання журі 25 конкурсних проектів із 7 держав світу (представлені фільми відрізнялися не лише тематично, але й за жанрами та хронометражем) був виключно професіоналізм у втіленні режисерського задуму.

Прискіпливе журі видозмінили первісні нагороди: за колегіальною згодою було вирішено, що гран-прі залишиться в резерві на наступний рік, а три статуетки Матері Божої вручать режисерам, не ділячи на місця. Відтак, 2 бєларуські документальні фільми – „Божа мой” (Беларусьфильм), „Прымакі” (студія „5-ты элемент”) та «Прости меня, Сергей» (католицька телестудія «КАНА», Росія) отримали найвищі нагороди Фестивалю.

На урочистій церемонії вручення відзнак був присутній кардинал Казімір Свьонтек, який відзначив, що «Mafnificat 2005» вніс великий вклад у духовне відродження білоруського народу» та пообіцяв, що римо-католицька Церква всіляко сприятиме проведенню наступних Фестивалей.

«На пальцях однієї руки можна перерахувати релігійні кінофестивалі, які відбуваються у світі. – Говорить президент Фестивалю режисер Юрій Гарувльов. – Ми намагаємося продовжити традиції польського фестивалю, який щороку відбується в місті Непокалянув у Польщі: продуценти кіно зустрічаються, спільно моляться та обмінюються досвідом. У такий спосіб хочемо об’єднати досвіди Бєларусі та Польщі». Не зважаючи на окреслення Фестивалю, як католицького, слоганом є бажання «Ut unum sint» (бєларуською: каб усе былі адно). За словами Директора Фестивалю священика Олександра Амяльченя, учасників Фестивалю не ділили за конфесійною приналежністю, адже 50% — фільми, виразно католицького спрямування, понад 13% — створені православною Церквою, а інші – представляють не так християнську тематику, як загальнолюдські цінності.

Кінофестиваль «Niepokalanow» проводиться із 1986 року в однойменному місті, заснованому польським святим Максиміліаном Колбою, який ще на початку ХХ століття творив католицькі медіа, заснувавши радіо та журнал. Під час ІІ Світової війни Максиміліан Колба втрапив до Освєнціма, де добровільно пішов у газову камеру замість іншого в’язня. Його традиції взялися відновлювати отці-францискани, збираючи медіа-творців для творчих дискусій та визначаючи найкращих. Керівник Католицького фільмового товариства, а водночас і Президент Фестивалю «Niepokalanow» Зигмунт Гутовський стверджує, що давно плекає ідею проведення схожих кінофестивалів у різних державах Центральної та Східної Європи, які можуть демонструвати Заходу свою творчість, базовану на глибокій духовності та релігійних традиціях. Відтак, незабаром режисери зустрічамуться в Росії, Чехії та Україні.