Міжнародний дитячий веломарафон «Європейськими стежками Степана Бандери» відбудеться запланованим маршрутом через територію Польщі. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив організатор акції Павло Савчук.

За його словами, провокації з боку деяких польських організацій, зокрема висловлювання польського ксьондза, не перешкодять учасникам акції рухатися запланованим маршрутом через Польщу. Марафон – це благодійна фізкультурно-оздоровча акція. Павло Савчук зазначив, що він присвячений 100-річчю Бандери і цей вибір свідомий, оскільки 2009 рік визнаний роком Степана Бандери. Проте, за словами Савчука, ніхто з учасників не збирається протягом поїздки займатися провокацією або «пропагувати історичні істини».

«Ксьондз, прізвище якого Ісакович-Залеський, подав в Інтернеті інформацію, яка є дуже далека від істини, але спровокувала ажіотаж навколо веломарафону. Дослівно я прочитав в Інтернеті таке: «Бандера був гітлерівським колаборантом, тому приїзд цієї групи територією нашої країни я сприймаю як пропагування фашизму та провокацію, в яку втягнули молодих людей». Хочу сказати шановному ксьондзу, що молоді люди крутять педалі, щоб пізнавати світ, а не займатися політикою. І ніхто їх не втягував. Діти пройшли спеціальну фізичну підготовку. Але такі заяви на сторінках польських сайтів є справді провокацією», – повідомив Павло Савчук.

Він додав, що у випадку, якщо протягом веломарафону у Польщі проходитимуть акції, котрі перешкоджатимуть безпеці учасників, то організатори звертатимуться до українських представництв або до відповідних польських органів з метою вплинути на ситуацію. Водночас Павло Савчук зазначив, що Польща є цивілізованою країною, тож жодних конфліктних ситуацій не передбачається.

«Велорейд не є провокацією. Мене дивує те, що слова ксьондза Ісаковича, котрі я наводив, слово в слово повторяються з тими твердженнями, котрі нам багато років говорили комуністичні ідеологи», - зазначив Павло Савчук.

Організатор акції запевнив, що ідеалізувати постать Степана Бандери ніхто не буде, проте ставити його в один ряд з Гітлером та Сталіном недоречно.

«Він боровся на своїй землі за незалежність», – зауважив Савчук.

Водночас голова Мостиської районної ради Антонас Вербаускас зазначив, що сьогоднішній ажіотаж навколо веломарафону «Європейськими стежками Степана Бандери» є придуманим і замість того, щоб мирити народи, їх сваритиме. Також він звернув увагу на співпрацю Польщі з Мостиськами, зокрема на те, що у цьому районі є дві польські школи та 25 діючих костелів.

Нагадаємо, польські ветерани вимагають скоригувати маршрут дитячого веломарафону «стежками Бандери» і виключити з нього Польщу.

Як повідомляв Вголос, Міжнародний дитячий велосипедний марафон «Європейськими стежками Степана Бандери» проходить з України до Мюнхена, де похований Бандера. Маршрут пролягатиме через Словаччину і Австрію. 24 серпня, на День Незалежності, учасники планують прибути до Мюнхена. У Польщі рейд проїжджатиме через Сянок, Краків і Освєнцим.

фото: molod.if.ua