Українці станом на кінець 2018 року заборгували за газ 50 мільярдів гривень. Це все сталося через величезні тарифи та несправедливу систему призначення субсидій.

Про це у Facebook написав керівник Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.

“Ситуація з неплатежами за житлово-комунальні послуги стає справжньою катастрофою. Вже у листопаді ситуація була дуже погана. Але з 1 листопада відбулося підвищення цін на газ ще на 23 %.  У грудні тарифи не мінялися, тоді рівень платежів за грудень склав лише 58 %. Рік тому, у грудні 2017-го цей показник становив 82 %. Гадаю, причиною було як зростання тарифів, так і нове рішення уряду позбавити субсидій 2,5 млн домогосподарств (когось справедливо, а комусь справді бракує грошей). Я частенько критикую тарифні рішення, але ніколи не дозволяв собі закликати до неоплати. Але нещодавно зі здивуванням почув, що до неоплати рахунків закликає один із міністрів і деякі інші офіційні особи. А потім інші будуть зривати пломби”, — наголосив експерт.

Він запевняє, що через непродумані реформи влади якість надання послуг не покращується, відтак українці, котрі регулярно платять за газ, не бачать жодних змін.

“Очевидно, що і запропонована монетизація субсидій частково піде на споживчий ринок і ще збільшить неплатежі. Загалом на кінець 2018 року обсяг боргів перевищив 50 млрд грн. Рівень платежів за 2018 рік впав до 80 % — це найнижчий рівень за багато-багато років. Ось вам і відповідь, чому якість послуг у вас не наблизилась у бік Європи, а навпаки віддалилася. Й у сухому підсумку, за всіх хто не платить, заплатять ті, що платять справно. Й якщо раніше, всі субсидували “Нафтогаз” через бюджет, то тепер субсидуємо субсидіантів і неплатників тарифів. Ті ж яйця, тільки в профіль. А це все ж п’ятий рік реформ, коли непопулярні реформи мали б уже давати позитивні ефекти. Або реформи були не зовсім справжніми. Повернення рівня платежів на рівень понад 95 % — це пріоритет № 1, яким, на мою думку, мали би займатися зараз усі органи влади”, —Герус.

Як писав “Вголос”, Ахметов заробляє на високих тарифах.

Також для Ахметова влада вигадує пільги, а бюджет наповнює коштом українців, піднявши тарифи на газ.