Про це він заявив під час прес-конференції після завершення саміту G7, що відбувся у Німеччині, пише «Українська правда». 

«Всі члени «Великої сімки» погодилися зберігати санкції проти Росії через її агресію проти України», - наголосив він.

Обама підкреслив, що вважає дієвими нинішні санкції.

«Треба визнати, що російська економіка вже суттєво послаблена через санкції. Рубль впав, іноземні інвестиції знизилися, інфляція підскочила, а Центробанк Росії втратив більше ніж 150 мільярдів доларів з резервів», - сказав він.

«Російські банки, по суті, відрізані від міжнародного ринку позик, енергетичні компанії не можуть отримати технології для складних проектів видобутку, а підприємства військово-промислового комплексу відрізані від ключових потрібних їм технологій. Росія – у глибокій рецесії», - перерахував наслідки санкційного тиску президент США.

«Дії РФ в Україні б’ють по Росії та по росіянах. Санкції зберігатимуться доти, доки Росія порушує свої зобов’язання в рамках мінських угод. І ми залишаємося готові до впровадження додаткових значних санкцій проти Росії», - підкреслив Барак Обама.

Він також додав, що окрім тиску на Росію, «сімка» продовжить адресну підтримку України.

«Велика сімка» лишається відданою підтримці України у питаннях безпеки. Ми продовжуємо надавати економічну підтримку технічну допомогу Україні», - пояснив він.

Нагадаємо, напередодні президент США Барака Обама і канцлер Німеччини Ангела Меркель зробили спільну заяву про те, що санкції проти Росії мають залишатися чинними доти, доки Москва не виконає своїх зобов'язань за мінськими домовленостями щодо припинення бойових дій на сході України. 

При цьому президент України Петро Порошенко заявив, що Україна чекає від саміту «Великої сімки» рішення про передачу сучасних озброєнь та посилення співпраці у військовій та військово-технічній галузі.