Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав розповів за якими правилами мають проводитися богослужіння в період коронавірусного карантину.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Зазначається, що УГКЦ є глобальною церквою, яка присутня на усіх континентах, то ж ці поради мають універсальний характер.

Зокрема Блаженнійший Святослав заявив, якщо коронавіусний карантин триватиме і в  Страсний тиждень і на свято Воскресіння Христового, то священнослужителі храмів та соборів мають забезпечити проведення богослужінь у вигляді відеоконференцій.

Усі страсні та великодні служби в Католицькій церкві будуть проходити без участі вірян задля їх безпеки.

Крім того, він порадив відмінити обряд обмивання ніг у Великий четвер.

У Велику п'ятницю він порадив скасувати будь - які процесії і в храмах, і поза ними, а Плащаницю можна буде винести лише до Божого гробу та обов'язково заборонити вірянам підходити та цілувати святиню.

Крім того, він підмітив, що варто організувати доступ до плащаниці таким чином, аби не порушувати санітарні корми щодо допустимої кількості людей в одному місці.

У Великодню неділю Блаженнійший Святослав закликав священників провести пасхальну службу на вулиці задля уникнення скупчення великої кількості людей.

Якщо священнослужителі вирішать проводити служби в храмах, то право перебувати всередині  мають вони та співці, і лише за умови дотримання усіх санітарних норм.

Прихожани обов'язково мають залишатися на вулиці, а богослужіння вони можуть слухати по гучномовцю або переглядати на екрані.

При цьому віряни мають уникати великого скупчення людей та перебувати на безпечній відстані один від одного.

Проте, цілком можливо, що під час карантину краще залишатися вдома та долучитися до богослужіння через відеотрансляцію.

Такі ж поради Блаженнійший Святослав дав і щодо освячення лози у Квітну неділю та паски і великодніх страв на Великдень. 

Глава УГКЦ наголосив, що до церкви не слід приходити літнім людям, особам, які мають ознаки респіраторного захворювання або ті, хто перебувають в самоізоляції, а свої кошики вони зможуть освятити за посередництва онлайн- трансляцій.

Він навів в приклад Папу Римського, який благословляє вірян на площі Святого Петра у Ватикані, проте його благословення поширюється і на людей, які приєдналися до служби за допомогою радіо або телебачення.

Як писав "Вголос", в Україні почав працювати оперативний цілодобовий штаб з протидії коронавірусу.