Міністр фінансів Великобританії Джордж Осборн оприлюднив перелік заходів, спрямованих на пом’якшення правил для торгівлі із використанням китайської валюти. Він зазначив, що тепер фінансові організації з КНР зможуть співпрацювати із британськими компаніями та банками напряму. Для цього у Великобританії створили пілотну платформу, на якій інвестори зможуть отримати ліцензію для прямого доступу до китайських акцій та облігацій, що раніше можливо було зробити лише через Гонконг.

Для Лондона така міцна співпраця з Гонконгом означає можливість стати головним оператором китайської валюти за межами КНР.

«Сьогодні ми узгодили наступний масштабний крок в тому, щоб зробити місто світовим центром торгівлі та інвестицій в китайській валюті», – сказав Осборн під час візити у Пекін.

На думку Осборна, унікальне географічне розташування Лондона і Гонконгу дозволяє їм працювати в напрямку розвитку ринку юаню. Аналітики вважають, що Китай цілеспрямовано добивається того, щоб зробити свою валюту вільно конвертованою, а можливо навіть резервною. Ще один факт на користь юаня – це валютні резерви китайської економіки, які днями досягнули рекорду, як і курс юаня до долара США.

Джерело: russian.rt