Відповідна угода, як очікується, буде підписана у ході візиту керівника зовнішньополітичного відомства Великобританії Вільяма Хейга в Оттаву.

Об'єднані посольства будуть в першу чергу створені в тих країнах, де диппредставництва немає або у Канади, або у Великобританії. Одним з плюсів об'єднання дипмісій стане скорочення витрат на їх утримання як з боку Лондона, так і з боку Оттави. У яких країнах будуть створені спільні представництва, поки невідомо.

«Як заявив прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон в ході минулорічного виступу перед канадським парламентом, ми дві різні нації, але у нас одна королева і спільні цінності», – нагадав британський міністр закордонних справ перед зустріччю зі своїм канадським колегою Джоном Бердом.

Сам Хейг порівняв Канаду і Великобританію з двоюрідними братами, підкресливши, що країни здавна діяли спільно. За словами міністра, це стосувалося і світових воєн минулого століття, і сьогоднішньої війни з терористами в Афганістані, а також підтримки країн «арабської весни», таких як Лівія і Сирія. «Так що прагнення об'єднати наші посольства в тих країнах, де ми вважаємо це зручним, є природним», – підсумував Хейг.

До британсько-канадської угоди про об'єднання зарубіжних дипмісій згодом можуть приєднатися Австралія і Нова Зеландія.

Формально королева Великобританії і Північної Ірландії Єлизавета II є правителем Канади, Австралії та Нової Зеландії, а також 12 інших членів Співдружності націй. У цих країнах королівська особа не виконує ніяких формальних функцій, її роль лише символічна. Всього ж до складу Співдружності націй входить 54 держави. Майже всі вони – колишні домініони, колонії і протекторати Великобританії.

Джерело: Лента