Група військовослужбовців військово-морських сил Великої Британії в січні прибуде в Україну для визначення допомоги, необхідної ЗСУ, а також для планування спільних військових навчань.

Про це заявив міністр оборони Степан Полторак, передає прес-служба Міноборони.

21 грудня в ході робочого візиту Держсекретаря з питань оборони Великої Британії Гевіна Вільямсона в Одесу відбулися двосторонні переговори з очільником українського оборонного відомства.

"Вже в січні в Україну прибуде група військовослужбовців ВПС Великої Британії для організації взаємодії, планування спільних навчань, а також визначення необхідної матеріально-технічної допомоги ЗСУ, безпосередньо Військово-морським силам", - наголосив Полторак.

Міністр зазначив, що сторони обговорювали питання прискорення реалізації низки конкретних заходів та рішень, які приймались місяць тому під час його візиту до Лондона. Це робиться "враховуючи обставини, пов’язані з різким загостренням безпекової ситуації й агресією РФ проти Військово-морських сил ЗСУ в Керченській протоці, а також ситуацією на кордоні між Україною та Росією".

За його словами, сторони розглянули можливості розширення формату і виходу на новий рівень підготовки у рамках тренувальної програми Orbital.

Полторак також повідомив про домовленість щодо створення "Офісу друзів України", щоб координувати спільні дії щодо надання допомоги в реформуванні ЗСУ, ВМС, а також нарощування бойових українського військового флоту.