Як повідомляє ИТАР-ТАСС, про це заявив міністр закордонних справ Великобританії Філіп Хаммонд, виступаючи на міжнародній конференції з боротьби з вірусом, що відкрилася в Лондоні.

У конференції беруть участь представники Великобританії, Гвінеї, Ліберії, Сьєрра-Леоне, США. На форумі мав бути присутній президент Сьєрра-Леоне Ернест Бей Корома, проте він не зміг прибути в Лондон через поламку літака. «Британія розгорнула свою присутність в Сьєрра-Леоне, там знаходяться наші інженерні війська, там знаходиться велика місія співробітників британського міністерства міжнародного розвитку, ми реалізуємо план розгортання великої кількості додаткових лікарняних ліжок», – заявив Хаммонд.

«Нам необхідна допомога міжнародного співтовариства, яке повинно направити лікарів і медсестер, так що ми просимо інші країни базуватися на структурі, яку ми створили», – додав він.

За даними британського уряду, завдяки допомозі Лондона в госпіталях Сьєрра-Леоне буде обладнано додатково 700 місць для інфікованих вірусом Ебола. Раніше Сполучене Королівство виділило країнам Африки 5 млн фунтів ($ 8 млн) допомоги для боротьби з Ебола. Між тим, як оголосила раніше благодійна організації Save the Children, що базується в Лондоні, минулого тижня в Сьєрра-Леоне було виявлено 765 нових випадків зараження вірусом Ебола, проте в країні для цих пацієнтів є лише 327 вільних місць у лікарнях. За даними організації, в Сьєрра-Леоне щогодини цим вірусом заражаються п'ять осіб, причому темпи зростання захворюваності наростають. Якщо така тенденція збережеться, в Західній Африці до кінця жовтня десять людей щогодини захворюватимуть на Еболу.

«Нам загрожує страшна перспектива епідемії, яка поширюватиметься, як лісова пожежа, так що кількість нових випадків буде рости у двічі кожні три тижні», – заявив Роб Макгілліврей, глава відділення організації в Сьєрра-Леоне.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), станом на 28 вересня в Західній Африці було зареєстровано 7178 випадків захворювання БВВЕ, від цієї недуги загинули 3338 чоловік.

Хвороба, викликана вірусом Ебола, поширилася головним чином в Гвінеї, Ліберії та Сьєрра-Леоне, випадки зараження також зафіксовані в Нігерії і Сенегалі. На даний момент не існує офіційно схвалених для виробництва ліків або вакцин від Еболи. Випробування експериментальної вакцини проводяться в США.