Про це заявив на прес-конференції в Національній асамблеї Венесуели глава комісії з фінансів та економічного розвитку Рафаель Гусман, повідомляє прес-служба парламенту у Twitter.

У 2017 році Венесуела стала єдиною в світі країною, де була зафіксована гіперінфляція. “Ця 85-відсоткова інфляція в грудні більша, ніж інфляція в усіх інших країнах Латинської Америки разом узятих. Причиною розкручування спіралі гіперінфляції стало те, що ЦБ продовжує друкувати гроші для фінансування уряду”, – заявив Гусман.

Депутат попередив, що в разі відмови влади від ухвалення запропонованих опозицією заходів уже в 2018 році інфляція може досягти 14 тис відсотків і в цій ситуації жодних зусиль уряду не вистачить для того, щоб нагодувати 30 млн людей, які живуть у країні.

“Ціни зростатимуть. Контроль над цінами не працював і не буде працювати до тих пір, поки не припиниться гіперінфляція. Ми не можемо йти шляхом Зімбабве, де торговців посадили в тюрму, а в результаті зникли продукти”, – попередив Гусман.

Нагадаємо, в середині листопада 2017 року рейтингове агентство Standard & Poor's оголосило частковий дефолт Венесуели та з імовірністю 50% прогнозувало повний дефолт протягом трьох місяців.