Зокрема, фахівці Венеціанської комісії критикують українську владу за надто суворі звинувачення у нібито перевищенні влади, а також за «відчуття безкарності» політиків при скоєнні ними звичайних правопорушень.

Хоча європейські експерти і відмовилися від висновків щодо коректності звинувачень екс-прем’єра, вони вирішили детально вивчити обставини справи. Проте вони підкреслили, що у кримінальних справах не може бути жодної політичної відповідальності підсудного.

«Члени уряду повинні притягуватися до відповідальності при скоєнні звичайних кримінальних правопорушень», - наголошується у документі. Також у комісії підкреслили, що чиновники вищого рангу мають право помилятися, але їхня відповідальність залежить від рівня втрати для держави.

«Дії і рішення членів уряду частенько неоднозначні; згодом може з’ясуватися, що вони були недалекоглядними і завдали серйозної шкоди національним інтересам. Але розбиратися з цими випадками треба у рамках політичної, а не кримінальної системи... Потрібно брати до уваги процедурні особливості ухвалення політичних рішень... Важливо, аби у членів уряду був простір для маневру з широким полем для можливих помилок без загрози кримінальних санкцій», - додали у Венеціанській комісії.

Цікаво, що згідно з документом, крайнім випадком відповідальності є пункт про висловлення недовіри і відставка уряду, яку можуть використовувати українські політики для пояснення ситуації з Тимошенко і Луценком.

Варто зазначити, що у комісії назвали статті за перевищення владних повноважень і зловживання владою (за яких засуджена Тимошенко) «бланковими», оскільки в них немає деталей злочину людини.

Як повідомлялося, проект змін до Конституції буде розглянутий Венеціанською комісією відразу після його отримання.

Джерело: Кореспондент