Верхня палата Конгресу Сполучених Штатів Америки ухвалила резолюцію щодо України.

Про це повідомляється на сторінці Посольства України у Вашингтоні у Facebook.

Сенат США ухвалив резолюцію, присвячену п’ятій річниці Революції гідності та пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Понад два десятки сенаторів від Республіканської та Демократичної партій виступили авторами резолюції. Зазначається, що Сенат США вітає прогрес, досягнутий українською владою в затвердженні верховенства права, наближенні країни до євроатлантичних норм і стандартів, посиленні боєготовності Збройних Сил України та їхньої сумісності з критеріями НАТО. У резолюції сказано, що український народ успішно провів вільні та справедливі вибори президента України та інавгурації Володимира Зеленського на посаду Глави Держави.

Як зазначається, США вітає створення Автокефальної Православної Церкви України як важливої віхи у побудові Україною власного майбутнього, вільного від російського впливу. А також висловлює підтримку усім українським політичним в’язням, що утримуються в РФ та на підконтрольних їй територіях на основі сфабрикованих обвинувачень.

У документі наголошується, що “Північний потік – 2” є  значною загрозою безпеці Європи, спрямованою на підрив економічної стабільності України та посилення її вразливості перед подальшими російськими військовими інтервенціями.

Як писав “Вголос”, Палата представників Конгресу США проголосувала за резолюцію, яка засудила коментарі президента Дональда Трампа на адресу конгресвумен.