Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину.

За це рішення проголосували 319 народних депутатів.

Законопроектом пропонується внести зміни до закону “Про зайнятість населення” та закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.

Зміни спрямовані на забезпечення соцзахисту населення, яке може постраждати від наслідків поширення COVID-19.

Пропонується привести у відповідність до законодавства строки, у які роботодавці повідомляють територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, про заплановане масове вивільнення працівників.

Також з метою остаточного усунення неоднозначного трактування положень законодавства щодо захисту осіб з інвалідністю пропонується внести відповідні зміни до статті 20 закону “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”.

Крім того, пропонується дозволити головам сімейних фермерських господарств сплачувати єдиний соціальний внесок за себе та за членів сімейного фермерського господарства.

Нагадаємо, що в Україні посилили відповідальність за п’яне водіння.