Народні депутати ухвалили у другому читанні президентський законопроект про діяльність органів суддівського врядування.

Про це повідомляє "УНІАН".

За це рішення проголосували 236 народних депутатів. "Проти" голосували фракції "Голос", "Європейська солідарність" і "Опозиційна платформа - За життя".

У законі "Про судоустрій і статус суддів" встановлюється, що до складу Верховного суду входять судді у кількості не більше 100 (раніше - не більше 200). Визначається, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України є державним колегіальним органом суддівського врядування, який на постійній основі діє у системі правосуддя України. До складу ВККС входять 12 членів (раніше - 16), які призначаються Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу строком на 4 роки.

Законом також зменшується оклад членів Верховного суду з 75 до 55 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 105,7 тис. грн). До ВККС заборонили обирати колишніх членів Вищої ради правосуддя. Крім того, кандидати до ВККС мають подавати "заяву про проведення перевірки, визначеної законом "Про очищення влади".

Нагадаємо, що Верховна рада України призначила депутата від фракції “Слуга народу” Ольгу Совгирю своїм постійним представником в Конституційному суді України.