На мітинг прийшли депутати сільських рад, фермери, представники громадськості, повідомляють УНН.

У руках мітингувальники тримають прапори з написами «За відродження села!» та «Землю — громадам. За 1159», своєю вимогою вони називають ухвалення законопроекту №1159.

Протестувальники кажуть, що вийшли на акцію протесту під парламент через те, що Верховна Рада вже 5 разів відкладала голосування за цей законопроект.

Як пояснив один з організаторів мітингу Іван Писаренко, голова Асоціаціїї фермерів Решетилівського району Полтавської області, нині місцеві ради не мають інформації навіть про обіг земель і тих осіб, хто користується землею.

«Цим усім розпоряджається Держземагентство. Для того, щоб отримати земельну ділянку в користування, людина вимушена прямувати щонайменше до обласного центру, а іноді й до Києва, замість того, щоб вирішити це питання на місцевому рівні. Без дозволу з Києва ми у своєму селі не можемо виділити землі, наприклад, під кладовища! Тому ми хочемо, щоб Верховна Рада проголосувала за законопроект №1159, який дозволяє місцевим громадам самостійно розпоряджатися землею», – зазначив він.

Законопроектом №1159 запропоновано зарахувати до комунальної власності територіальних громад (сіл, селищ, міст) усі землі, розташовані за межами населених пунктів, у межах територій відповідних сільських, селищних, міських рад. Окрім того, передбачено передати від районних державних адміністрацій до сільських, селищних, міських рад повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності.