Верховний Суд України зобов'язав Центральну виборчу комісію розглянути заяву колишнього майора Державної служби охорони України Миколи Мельниченка про поновлення його виборчих прав як кандидата у народні депутати України за списком Соціалістичної партії України на виборах до Верховної Ради у 2002 році.

Як повідомили у прес-службі Верховного Суду України, 14 липня 2005 року Верховний Суд України розглянув у відкритому засіданні в м. Києві цивільну справу за скаргою народного депутата, президента "Української правничої фундації” Сергія Головатого - представника М.Мельниченка на постанову Центральної виборчої комісії від 3 червня 2005 року № 91.

8 червня 2005 року С.Головатий звернувся до Верховного Суду України зі скаргою на постанову ЦВК від 3 червня 2005 року №91 “Про заяву Головатого С. П. щодо забезпечення реалізації виборчого права громадянина України Мельниченка М. І.”, якою залишено без задоволення заяву С.Головатого в інтересах М.Мельниченка про забезпечення реалізації виборчого права шляхом скасування пункту 2 постанови ЦВК від 26 січня 2002 року № 94 “Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі, включених до виборчого списку кандидатів у народні депутати від Соціалістичної партії України по виборах народних депутатів України 31 березня 2002 року”.

У скарзі заявник посилався на те, що підставою для звернення до ЦВК з указаною заявою стало невиконання заходів щодо поновлення виборчих прав громадянина М.Мельниченка упродовж більш ніж одного місяця після набрання статусу остаточного рішення Європейського суду з прав людини від 19 жовтня 2004 року в справі “Мельниченко проти України”, яким установлено порушення статті 3 Протоколу №1 до Конвенції про захист прав і основних свобод людини та зобов'язано Україну протягом трьох місяців від дати набуття рішенням статусу остаточного виплатити заявникові в доларах США за курсом на день винесення рішення 5000 євро як компенсацію моральної шкоди та будь-який податок, який може підлягати сплаті із зазначеної суми; після закінчення вищевказаних трьох місяців і до остаточного розрахунку на названу суму нараховуватиметься відсоток у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, що діятиме на період несплати, плюс три відсоткові пункти.

Заслухавши пояснення представників, дослідивши письмові докази та перевіривши наведені у скарзі доводи, Верховний Суд України вирішив: “Скаргу Головатого Сергія Петровича, який діє від імені Мельниченка Миколи Івановича, на постанову Центральної виборчої комісії від 3 червня 2005 року № 91 задовольнити частково.

Постанову Центральної виборчої комісії від 3 червня 2005 року №91 “Про заяву Головатого С. П. щодо забезпечення реалізації виборчого права громадянина України Мельниченка М. І.” скасувати.

Зобов'язати Центральну виборчу комісію розглянути заяву Мельниченка Миколи Івановича з урахуванням рішення Європейського суду з прав людини від 19 жовтня 2004 року по справі “Мельниченко проти України” і зазначених вище норм міжнародного та національного права.

Рішення є остаточним і оскарженню не підлягає”.

УНІАН