Верховний суд США в четвер, 9 липня, проголосив територію половини штату Оклахома власністю корінного населення. Рішення судді ухвалили з мінімальною перевагою в один голос.

Про це повідомляє BBC.

Позов проти влади Оклахоми подав Джимсі Макґірт, представник корінного американського народу мускогі (інша назва – крикі). У 1997 році його визнали винним у зґвалтуванні дівчинки.

Макґріт заявляв, що суд не мав права виносити йому вирок, оскільки злочин відбувся на території, яка начебто належить мускогі.

Рішення Верховного суду означає, що окремі представники мускогі, яких засудили за злочини на визначеній їхньою території, можуть їх оскаржити в суді. А висувати кримінальні обвинувачення проти них зможуть тільки федеральні прокурори.

Автоматично вирок знімається і з Макґірта – утім його справу ще може розглянути суд федерального рівня.

Крім того, мускогі, що живуть на зазначеній території – а це три мільйони акрів, – можуть бути звільнені від сплати податків.

Головуючий суддя Верховного суду Джон Робертс, який проголосував проти, вважає, що це рішення може дестабілізувати суди Оклахоми.

«Здатність штату розслідувати серйозні злочини ускладниться, а десятиліття, протягом яких раніше виносилися вироки, можуть бути зведені нанівець», – вважає він.

Як повідомлялося, очільник Федерального бюро розслідувань США Крістофер Рей заявив, що Китай є основною загрозою Сполучених Штатів Америки.