Верховна Рада підвищила пенсії ветеранам війни. За прийняття законопроекту №5439 «Про внесення змін до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» проголосували 282 депутата.

Закон передбачає, що пенсії підвищуються не за рахунок доведення пенсій до рівня прожиткового мінімуму, а за рахунок підвищення рівня доплат до пенсій на підставі прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що на 1 січня 2003 року в Україні нараховувалося 3,4 млн. ветеранів Великої Вітчизняної війни, з них інвалідів 1-3 груп - 239,2 тис., що одержують середню пенсію від 195,83 гривень до 259,96 гривень, середній розмір пенсій учасників бойових дій - 172,02 гривень, а учасників війни - 134,12 гривень.

У записці сказано, що середній розмір пенсії ветеранів війни не досягає прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Доплати до пенсій, передбачені Законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» розраховуються виходячи з мінімальної пенсії, встановленої в липні 2003 року в розмірі 50 гривень, але, незважаючи на це, доплати до пенсій не здійснюються, і в держбюджеті кошти для підвищення пенсій ветеранам війни не плануються в необхідних обсягах.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що розраховані на основі мінімальних пенсій доплати не забезпечують потреб ветеранів, а розмір мінімальної пенсії залежить від Кабінету міністрів, тому законопроект передбачає підвищення рівня доплат на основі прожиткового мінімуму.

Закон, зокрема, передбачає, що учасникам бойових дій пенсії підвищуються в розмірі 25 прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, тоді як чинне законодавство передбачало підвищення пенсії в розмірі 150% мінімальної пенсії.

Новий закон також передбачає, що інвалідам 1 групи пенсії підвищуються на 50% прожиткового мінімуму (відповідно до діючого законодавства - на 400% мінімальної пенсії за віком), 2 групи - на 40% прожиткового мінімуму (350% мінімальної пенсії за віком), 3 групи - на 30% прожиткового мінімуму (на 200% мінімальної пенсії за віком).

У новому законі зазначено, що учасникам війни, нагородженим орденами і медалями колишнього СРСР за працю і службу в тилу в роки війни, пенсії підвищуються на 15% прожиткового мінімуму, тоді як чинне законодавство передбачає підвищення пенсій на 50-70% мінімальної пенсії за віком), членам родин військових, партизанів, підпільників, що загинули або померли від поранень на війні або після неї, пенсії підвищуються на 10% прожиткового мінімуму (відповідно до діючого законодавства - на 50%, або 150% від мінімальної пенсії за віком).

На думку авторів законопроекту - депутатів Ради від фракції Комуністичної партії Івана Герасимова і групи «Демократичні ініціативи» Олександра Фельдмана - витрати державного бюджету, з якого будуть виплачуватися підвищення пенсій, становитимуть 4 млрд. гривень.

Українські новини