Львівський обком КПУ стверджує, що ветеранів війни Стрийщини пробували підкупити для участі в якості офіційних спостерігачів від кандидата в Президенти України, лідера КПРС Олександра Яковенка.
Про це йдеться у заяві, розповсюдженій сьогодні обкомом КПУ.
У заяві, зокрема, сказано: „16 жовтня 20004 року черговий Стрийського військкомату з посиланням на розпорядження Львівського облвійськкомату запропонував ветеранам війни прийти 17 жовтня 2004 року на 14.00 у військову частину А-3062, ніби-то для вручення ветеранам ювілейних медалей „60 років визволення України від фашистських загарбників”. З цією метою зі Львова в м. Стрий прибув представник, який представився як полковник Татуш у запасі. Він пояснив, що за планом заступника обласного військового комісара полковника Плахотнюка він повинен був вручити їм ювілейні медалі, але це зробити не може, оскільки їх не привезли з Києва до Львова”.
Як зазначається в заяві, крім ветеранів до військової частини прибуло близько 20 молодих людей.
„Татуш вибачився, що медалей немає і повідомив, що Західний регіон України користується негативною репутацією, оскільки у цьому регіоні сильний вплив націоналістів. У зв’язку з цим потрібен відповідний контроль на виборах Президента України і додав, що цього вимагають східні області України. З цією метою до Львова прибудуть представники з Донецької області. Враховуючи дану ситуацію, організація „За чесні вибори” вирішила залучити в якості офіційних спостерігачів ветеранів війни від кандидата на пост Президента від КПРС. Їх участь буде проплачена з розрахунку 150 грн. в першому та другому турах. Крім того за кожен день роботи та участі у нарадах по 75 грн.”, — йдеться далі.
У заяві також стверджується, що присутнім було запропоновано заповнити відповідні заяви.
„На питання ветеранів з яких фондів буде проводитися відповідна оплата Татуш заявив, що вірогідно з фонду кандидата на пост Президента України”, — зазначається у заяві.
ЛОК КПУ вважає подібні дії спробою підкупу органами державної влади, якими є структури військкоматів, ветеранів та грубим втручанням у виборчий процес, що суперечить п. 2 ч.4 ст. 3 Закону України „Про вибори Президента України”.
Львівські комуністи називають це однією з форм брудних технологій з підключенням владних структур.
Натомість Львівський обласний штаб КПУ просить ЦВК та правоохоронні органи вжити необхідні заходи, щоб унеможливити подібне, а винних у цьому притягнути до кримінальної відповідальності.