Шановний Вікторе Федоровичу!

У відповідності до ст. 102 Конституції України Ви є Гарантом додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.
Згідно до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Стаття 68 Конституції України вимагає – кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Друга частина цієї статті говорить: незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Змушені констатувати, що Ваш попередник В.Ющенко за час виконання повноважень Президента України постійно порушував Конституцію та Закони України.

Особливо нас турбує порушення законодавства щодо ветеранів та їх організацій. І зокрема, ветеранів Великої Вітчизняної війни, а також Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років». Цей закон порушував не тільки Президент, але і органи державної влади та майже всі органи місцевого самоврядування у Львівській області.

09 жовтня 2009 року у місті Кишиневі на Раді Глав Держав Співдружності Незалежних Держав Президент України В.Ющенко підписав відповідне рішення з застереженнями. Всупереч цьому рішенню Президент України В.Ющенко відповідного Указу так і не підписав, як і не підписав Указу «Про підготовку та святкування 65-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Натомість, Президент України В.Ющенко спочатку присвоює звання Героя України з удостоєнням ордена Держави гауптштурмфюреру СС (капітану) 201 шуцманшафтбатальйону Р.Шухевичу, безпосередній командувач якого, обергрупенфюрер СС (генерал-полковник) Бах Залевськи Еріх Юліус Еберхард фон дем за свої злочини під час війни був засуджений, помер в 1972 році у тюремному шпиталі.

Потім присвоюється це звання агенту Абверу на псевдо «Сірий» С.Бандері.

Після цього фактично реабілітується 9 організацій, серед яких ОУН, УПА, УВО, ЗУНР та інші. Всі ці організації, перераховані в Указі Президента України В.Ющенко, боролися проти інтересів народу України та на догоду інтересів інших країн. Наприклад, ЗУНР 14-15 квітня 1919 року жорстоко придушила повстання робітників Дрогобича.

УВО, ОУН були терористичними організаціями. З початком Другої світової війни ОУН, а пізніше УПА стали профашистськими організаціями і запопадливо виконували волю фашистів.

Видання подібних Указів Президентом В.Ющенко за місяць до закінчення своїх повноважень – це перш за все зневага і образа Вас. Такий собі заклик, – а Ви Вікторе Федоровичу, «розчищайте мої Авгієві стайні» та пояснюйте тепер усе народу!

Приклади порушень органів місцевого самоврядування на Львівщині ще більше вражають своїм цинізмом. Чого варте знищення пам’ятника ст.лейтенанту Федору Уланову у селі Риків Турківського району. Чи знищення Монументу «Воїну-визволителю» у місті Комарно, ексгумація та перепоховання останків радянських воїнів-визволителів на Римокатолицькому цвинтарі!?

А перенесення з могили гвардії гвардії генерал-майора, Героя Радянського Союзу Васильєва І.В., таблиці з написом та гвардійської гармати, з місця поховання біля Дрогобицької міської ради на Монумент визволителям міста Дрогобича вражає. Бо при цьому перенесенні – прах Героя десь зник!?  Вже шість років цей прах не може знайти ні прокуратура, ні органи державної влади ані  органи місцевого самоврядування.

Львівська міська влада додумалася до того, що на місті колишнього німецького концтабору для військовополонених Шталаг-328 вирішила побудувати розважальні заходи, готелі з паркінгами тощо!

Владу не бентежить той факт, що через цей концтабір пройшло майже 284 тисячі в’язнів з яких близько 142 тисяч було винищено. 90% це були радянські військовополонені. Також були в’язні з Франції, Бельгії, Голландії, Італії та інших країн. І жодної таблиці чи пам’ятного знаку на території концтабору немає.

Кримінальних справ проти посадових і службових осіб по наведених фактах порушено не було.

Це і зрозуміло. Бо по крадіжках кольорових металів та руйнуванню на Пагорбі Слави у Львові було порушено, завдяки нам, три кримінальні справи. Жодна з цих справ не дійшла до суду!

У 65-у річницю визволення Львова від німецько-фашистських загарбників на Пагорбі Слави 27 липня 2009 року зі скульптурної групи «Мать-Родина» на братерській могилі 30 радянським воїнам-визволителям вкрали бронзову гірлянду. Свідком цієї наруги того ж дня став начальник Львівської міліції Цикало І.Г. Кримінальну справу не порушили!?

Єдиний на Західній Україні Монумент Бойвої Слави Радянської Армії є тільки у Львові. Міська влада не приймаючи офіційного рішення змінила назву Монументу на «Переможцям на фашизмом». Це дуже прикро. Завдяки героїзму, самовідданості, жертовності воїнів Радянської Армії був подоланий фашизм і світ врятований від коричньової чуми. Скульптори, архітектори, будівельники за проектування, побудову цього Монументу отримали Державні Премії. Коли 23 лютого 2010 року Львівський міськи голова Садовий А.І. з командувачем ЗОК Куціним М.М., за участю військових громадськості, ветеранів в ста метрах від цього Монументу у актовому залі Львівської Академії Сухопутних військ проголошували здравиці на честь Збройних сил – в цей час, гранитні плити з цього Монументу обвалювалися та розбивалися вщент. 

Звертаємо Вашу увагу, що всі ці порушення чинного законодавства зроблені напередодні 65-ої річниці Перемоги!

На підставі викладеного
П Р О С И М О:

1.    Скасувати Указ Президента України В.Ющенко про присвоєння звання Героя України з удостоєнням ордена Держави Р.Шухевичу та С.Бандері, як такі, що суперечать чинному законодавству.

2.    Скасувати Указ Президента України В.Ющенко «Про визнання ОУН, УПА, УВО, ЗУНР, УНР та інших організацій», як такий, що ображає честь та гідність ветеранів Великої Вітчизняної війни та всіх чесних людей на Україні і в світі.

3.    Видати Указ Президента України «Про підготовку і святкування 65-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».

4.    Видати Указ Президента України на виконання рішення Ради Глав  Держав СНГ від 09 жовтня 2009 року у м. Кишиневі.

5.    Дати доручення Генеральній Прокуратурі України провести перевірку по наведених фактах і у разі порушення чинного законодавства і зокрема, Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні  1941-1941 років» порушити кримінальні справи проти посадових та службових осіб органів місцевого самоврядування та державної влади Львівщини за бездіяльність чи потурання цим порушенням.
 
З повагою,

Голова Львівської обласної організації України,
Герой Соціалістичної праці   
Т. Махоньок

Голова Львівського Антифашистського Комітету
О. Калинюк