Як повідомляють у соцмережах численні очевидці, спершу місце проведення Віча було змінено з площі Свободи, де знаходилися учасники антимайдану, на площу Конституції. 

 Фото: StudMedia

Учасники віча тримали національні прапори, прапори кримсько-татарського народу, а також скандували «Путін-геть», «Слава Україні! Героям слава!» та співали відому фанатську пісню про Путіна.

Вони вимагали люстрації, притягнення до відповідальності екс-керівника фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександра Єфремова та донецького олігарха Рината Ахметова, які «потурають сепаратизму».

Крім цього, однією з головних вимог учасників віча було визнати Компартію України «терористичною організацією».

«З 18 червня є очевидні докази тому, що Комуністична партія є терористичною організацією. Бо вся фракція і вся організація Компартії Луганської області відкрито перейшла на бік терористів, увійшла до складу терористичної організації – так званої ЛНР. Це прямий доказ. Якщо одна з обласних організацій перейшла на бік терористів, значить вся організація – приблизно така ж само», – підкреслив один із координаторів Євромайдану Ігор Розсоха.

Він наголосив, що харківський Євромайдан подасть запит до Генеральної прокуратури з проханням дати оцінку діям Компартії України.

Розсоха зауважив, що євромайданівці з’ясовуватимуть у прокуратурі інформацію про хід розслідування кримінального провадження стосовно харківського міського голови Геннадія Кернеса. Учасники віча також вимагали заборонити проводити в Харкові «зібрання сепаратистів» на площі Свободи.

Під кінець зібрання найбільш частина учасників висловилася за те, щоб пройти пішою ходою на площу Свободи, де залишаються прихильники Антимайдану. Однак Розсоха назвав ці заклики провокацією проти Євромайдану і правоохоронців, які мають забезпечувати громадський порядок. Він закликав людей залишитися на площі Конституції.Фото: StudMedia

Незважаючи на це, мітинг розділився на дві частини: кілька сотень учасників віча вирушили вулицею Сумською в бік площі Свободи. Вони спочатку йшли вулицею Сумською, потім, щоб оминути кордон міліції, пішли через парк ім.Шевченка.

Частина активістів намагалася прорвати кордон міліції біля одного з виходів станції метро «Університет». Правоохоронці, аби зупинити натовп, застосували гумові кийки.

Судячи з прямої трансляції події, міліція побила одного зі стрімерів, який вів трансляцію з акції. Також очевидці повідомляють, що одна з учасниць акції отримала травму голови, їй було надано медичну допомогу.

Проросійських мітингувальників міліція вивезла автобусами. Кількох учасників ходи, які збурювали натовп, було затримано міліцією.