Як інформує прес-служба ЛКО УРП (організатор акції), незважаючи на зливу, у заході взяли участь понад сотня осіб.

Учасники акції тримали гасла: «Ні омоскаленню України!», «Зупинимо апартеїд проти українців в Україні» та «Любіть Україну або забирайтеся геть!».

Заступник голови УРП Ростислав Новоженець, виступаючи перед учасниками акції, закликав «відверто ігнорувати «новоспечений» закон, озброївшись 60-ю статтею Конституції України, оскільки ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази». Він також заявив, що цей українофобський закон лише підтверджує нинішній колоніальний статус України, тому боротьба за визволення є головною вимогою нашого часу.

Учасники акції затвердили ухвалу.

У документі зокрема сказано: "8 серпня Президент України В.Янукович підписав україноненависницький антиконституційний Закон “Про засади державної мовної політики”. 10 серпня цей закон-покруч, що насаджує російську мову, як другу державну, вступив в силу.

Вважаємо такий крок В.Януковича несумісним з посадою Президента України. Розцінюємо це, як акт державної зради, що за ст.111 ККУ передбачає позбавлення волі на строк від 10-ти до 15-ти років.

Усвідомлюємо, що цей закон став наслідком відвертої колоніальної політики, яку проводить 5-та московська колона в Україні, що незаконно захопила владу в державі".

Зважаючи на це, віче ухвалило:

1. Вважати головним завданням української нації на поточний момент – повне і остаточне звільнення з московського ярма і встановлення українського панування на всій території України - перебрання влади і власності у руки корінного етносу українців.
2. Заборонити діяльність в Україні антидержавних організацій – ПР, КПУ, НПУ, причетних до ухвалення злочинного закону.
3. Притягнути до кримінальної відповідальності злочинців-депутатів, що ухвалювали ворожий закон. Оголосити Президенту В.Януковичу недовіру і усунути його з посади в порядку імпічменту.
4. Керуючись ст.60 Конституції України публічно ігнорувати виконання мовного Закону, як явно злочинного.
5. Розгорнути широкий громадський рух за українізацію в державі:
- вимагати від влади всіх рівнів, зокрема, і місцевої, неухильного забезпечення функціонування української мови як державної у всіх сферах життєдіяльності;
- створити добровільні народні дружини з контролю за дотриманням державності української мови;
- оголосити бойкот організаціям, що виробляють і розповсюджують товари та послуги недержавною мовою;
- відверто ігнорувати повсюдно російську мову, як окупаційну.

Фото Йосипа Марухняка