Текст запиту має у своєму розпорядженні власкор Вголосу.

«До мене як народного депутата України надходять численні звернення мешканців Волинської області, котрих обурює поспішне та непродумане реформування медичної галузі в регіоні, яке здійснюється під прикриттям, так званої, «оптимізації» системи охорони здоров’я та проводиться з порушенням Конституції та законів України.

Внаслідок такої «оптимізації» відбувається перепрофілювання, а фактично, скорочення та звуження мережі лікувально-профілактичних закладів, а також, штатної чисельності медичного персоналу, що, відповідно до Конституції України та чинних нормативно-правових актів, є недопустимим.

Представники виконавчої влади у Волинській області змушують міські та районні ради приймати рішення, які суперечать нормативно-правовим актам та Конституції України і призводять до погіршення якості надання медичних послуг. Внаслідок цього, медичні послуги не наближаються, а віддаляються від пацієнта.

У результаті такого «реформування» на теренах Волинської області, виникають осередки народного невдоволення, вогнища соціального збурення, що загрожують соціальній стабільності в регіоні загалом.

Згідно з вимогами ч. 4 ст. 1 Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві», комунальні заклади охорони здоров’я у пілотних регіонах, відповідно до цього Закону, можуть бути реорганізовані у комунальні некомерційні підприємства або комунальні некомерційні установи, основною метою яких є здійснення медичного обслуговування населення без мети одержання прибутку.

Поспішна реалізація проекту «медичної реформи» у Волинській області викликає серйозне занепокоєння. Волинська область не входить до числа пілотних регіонів, в яких цей Закон дозволяє проводити реорганізацію закладів охорони здоров’я. Таким чином, місцеві органи влади у Волинській області перевищують свої повноваження, створюючи в медичній галузі нові юридичні особи, діяльність яких не регулюється законодавством України, та не підкріплена ні фінансовою, ні матеріально-технічною базою.

Однак, схоже, обласна виконавча влада вирішила штучно, без належних на те підстав, невиправдано зарахувати Волинський регіон до числа пілотних у сфері реформування системи охорони здоров’я, що власне й призводить до численних проблем, які описані мною вище.

Таким чином, перші результати «медичної реформи» в контексті реалій Волинської області підтвердили побоювання громади про те, що вона є прихованою спробою зменшити фінансування медичної сфери та зекономити на медпрацівниках. Внаслідок так званої «оптимізації» медицини, система охорони здоров'я у Волинській області виявилася розбалансованою. Якість надання медичних послуг погіршилася, що викликало зростання суспільного невдоволення. Наведені факти свідчать про провал «медичної реформи» на Волині. Тому, вважаю за необхідне зупинити її проведення як невиправданої та неефективної», – йдеться у депутатському запиті свободівця.

Анатолій Вітів вимагає від Прем’єр-Міністра перевірити інформацію щодо можливого скорочення мережі лікувальних закладів та кількості штатних одиниць медичного персоналу у Волинській області, що наведена у зверненні; у разі її підтвердження не допустити скорочення мережі лікувальних закладів та кількості штатних одиниць медичного персоналу у лікувально-профілактичних закладах Волинської області; при підтвердженні інформації притягнути винних у порушенні Конституції України та чинних нормативно-правових актів до відповідальності, передбаченої законодавством України.