СБУ викрила незаконну діяльність групи держреєстраторів, колишніх працівників державної архітектурно-будівельної інспекції та посадових осіб органів юстиції Одеської області.

Про це повідомляє пресслужба СБУ в Facebook.

Зазначається, що у 2017 році співробітник Головного управління юстиції України в Одеській області спільно з колишніми керівниками Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області створили систему фіктивних реєстраційних підприємств, діяльність яких фактично здійснювалась у спеціально обладнаному офісі в Одесі. 

В СБУ повідомляють,  що правопорушники використовували ключі доступу до Державних реєстрів і без згоди власників відчужували земельні ділянки, об'єкти нерухомості та корпоративні права. А також систематично вносили неправдиві відомості до державних баз даних, використовували підроблені документи, печатки, бланки та штампи підприємств, установ та організацій різних форм власності.

"З липня 2017 року до серпня 2018 року на підставі заяв від імені померлих осіб рейдерською групою було вчинено понад 300 реєстраційних дій щодо переоформлення нерухомого майна на всій території України, зокрема в Донецькій, Луганській областях і ТОТ АР Крим. Оборудки здійснювались як для клієнтів, так і у власних інтересах фігурантів провадження", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, ДБР затримало оперуповноваженого ДФС під час отримання 4 тисяч доларів США від підприємця.