Від партії президента Володимира Зеленського “Слуга народу” до українського парламенту по мажоритарному округу Дніпропетровської області балотується СБУшник часів президентства Віктора Януковича Віталій Криворучко.

Як повідомляє “Інформатор”, кандидат у народні депутати курирував розгін Євромайдану, а також був членом партії ексрегіоналів “Відродження”.

Зазначається, що до березня 2014 року Криворучко кілька років обіймав посаду першого заступника глави СБУ в Дніпропетровській області. Після люстрації свого начальника Віктора Воропая він встиг нетривалий час керував службою в Дніпрі. У жовтні 2014 року люстрували й самого Криворучка.

Відомо, що в січні 2014-го ексспівробітник СБУ особисто відповідав за операцію з розгону Євромайдану в місті. У підсумку мирна акція обернулася безпрецедентними зіткненнями між демонстрантами і міліцією біля будівлі обласної державної адміністрації.

“Незважаючи на те, що відповідно до Закону України “Про очищення влади” Криворучко не може займати керівні посади протягом 10 років, колишній СБУшник Януковича розгорнув після люстрації активну політичну діяльність, об’єднавшись з “осиротілими” екс-регіоналами в партію “Відродження” , – пише видання.

Нагадаємо, політична партія “Слуга народу” оголосила список кандидатів, з якими піде на позачергові вибори до Верховної Ради 2019.