Відповідний запит він зачитав під час сьогоднішнього пленарного засідання Львівської міськради, передає кореспондент «Вголосу».

За його словами, 11 лютого та 17 березня Львівська міська рада виділила понад 7 млн грн на проведення чемпіонату світу з шахів серед жінок між Марією Музичук та китаянкою Хоу Іфань, який відбувся у Львові в період з 1 по 15 березня.

Після проведення цього турніру стало відомо, що виникла заборгованість у розмірі 60 000 євро за його проведення. Це спровокувало ситуацію, у якій українських спортсменів тимчасово виключили з рейтингу FIDE та заборонили брати участь у міжнародних змаганнях.

«Вважаємо, що такий прецедент – це ганьба для міста. А винних за виникнення боргу потрібно притягнути до відповідальності.  Ба більше, попри неодноразові прохання депутатів Львівської міської ради щодо оприлюднення всіх витрат на проведення чемпіонату з шахів, досі міський голова Львова не надав для громадськості та депутатського корпусу жодного звіту. Ми звертаємося до директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника та прокурора Львівської області Віталія Мякішева з вимогою перевірити порядок, правомірність та повноту використання коштів з міського бюджету посадовими особами Львівської міськради, які було витрачено на проведення чемпіонату світу з шахів у Львові. За наслідками проведеної перевірки вимагаємо притягнути до відповідальності осіб, з вини яких було порушено бюджетне законодавство. Також звертаємося до львівського міського голови Андрія Садового з вимогою негайно оприлюднити публічний звіт про використані кошти на проведення шахового турніру у Львові, в тому числі зазначити: розпорядника та одержувача коштів, суми, їхнє цільове призначення», – зазначив Андрій Рікота.

Нагадаємо, санкції ФІДЕ пов'язані з боргом української сторони у 60 тисяч євро. Федерація шахів України вважала, що ці кошти повинна сплатити міська влада Львова, Андрій Садовий заявляв протилежне.