Пікетували управління міліції Львівщини представники ГО «Варта 700», ГФ «Самооборона львівського Євромайдану» та інші, інформує кореспондент «Вголосу».

Пікетувальники принесли новому головному міліціонерові Львівської області відкритий лист-звернення, у якому просять Дмитра Загарію негайно оприлюднити план кадрових ротацій у міліції, а також розповісти про порушення правоохоронців, які йому вдалося виявити за час перебування на посаді.

«Дмитро Загарія є новою людиною, яка, крім своєї вірності проголошеним ідеалам Майдану, мала б проявити якісь конкретні результати. Звичайно, досягти конкретних змін, змінити ставлення до міліції та викоренити корупцію із органів МВС за один місяць було б надзвичайно важко. Однак задекларувати певні виявлені порушення чи непорядки можна було. Також варто задекларувати певні кадрові зміни, розповісти про кадрові чистки, розповісти, хто має бути звільнений», – наголошують активісти.

У листі пікетувальники назвали конкретні факти порушення львівськими міліціонерами законодавства, а також вимагають звільнення так званого полтавського десанту, які зараз «вірою і правдою служать окупантам у Криму».  Наразі у листі, за словами активіста, немає жодних прізвищ, але, якщо Дмитро Загарія не відреагує на прохання громадськості, буде наступний лист – до міністра внутрішніх справ.

«Ми навели багато фактів, наразі без прізвищ, які доводять, що продовжується корупція у львівській міліції. Продовжуються побори по транспорту (зараз перевізникам  знову наказали готувати касу), кришуються самовільні врізки у нафтопроводи, дуже багато є порушень по будівництву нового офісу для міліції на Стрийській та інше. Цю інформацію ми наразі подали до відома і даємо на її опрацювання тиждень. Якщо Загарія не оголосить кого із цих людей він планує очищати, які акції він запланував, якщо планує, за тиждень ми вже будемо звертатися вище, у Міністерство внутрішніх справ із таким же листом», – кажуть активісти.

»Різниця буде лише в тому, що серед фактів і прізвищ корупціонерів, які нам відомі, серед прізвищ людей, які входять до сім’ї Захарченка-Рудяка-Неклюдова, у листі з’явиться прізвище Загарії. Якщо попередники Загарії були звільнені, як «п’ята колона» та корупціонери, то його ми будемо вимагати звільнити за неспроможність чи небажання наводити лад із чистотою власних рядів», –наголошують пікетувальники.

Як писав «Вголос», представлення головного міліціонера Львівщини, яке відбулось 28 квітня, пройшло зі скандалом і пікетом.

Згодом з’явилася інформація про те, що начальник ГУ МВС у Львівській області Дмитро Загарія не проходив медичної комісії перед призначенням на посаду, як цього вимагає законодавство.

Після цього Степан Харабара, якого у середині квітня нібито призначали начальником УДАІ у Львівській області, спростував свої заяви про те, що Дмитро Загарія незаконно очолює головне управління міліції Львівщини.