У конференції взяли участь директор комунального підприємства Львівської обласної ради "Доля", депутат обласної ради Святослав Шеремета, голова Об'єднання товариств депортованих українців "Закерзоння" Володимир Середа та громадський діяч Остап Козак.

Конференцію організовано фундацією духовної культури "Пограниччя" з Любліна, за підтримки священика УГКЦ отця Стефана Батруха та Генерального Консульства України в місті Любліні. В конференції взяли участь науковці з Ряшева, Кракова та Любліна. У доповідях промовці розкрили нові сторінки історії українсько-польських відноси періоду Другої світової війни. Також обговорювалися обставини, які спонукали дві воюючі сторони – Українську повстанську армію та Армію крайову – піти на мирні перемовини з наміром порозумітися. Найважливішою умовою, за словами доповідачів конференції, була наявність спільного на той час ворога – комуністичного режиму і в Польщі, і в Радянській Україні.

У своєму виступі директор КП ЛОР "Доля" депутат Святослав Шеремета, враховуючи нові історичні дані про стосунки АК та УПА, а також актуальність теми, запропонував продовжити конференцію у Львові восени цього року, із залученням українських та польських науковців-істориків.

Довідка. Угода про припинення бойових дій між АК та УПА була укладена 21 травня 1945 року в українському селі Жари, що в передмісті Люблінця Нового Любачівського повіту Республіки Польща. Перемовини відбулися між представниками Інспекторату Армії крайової та Української головної визвольної ради, яких делеговано найвищим військово-політичним керівництвом українського партизанського руху. У результаті зустрічі двох на той час воюючих сторін було досягнуто порозуміння й укладено домовленість про ненапад та співпрацю, відтак покінчено з репресіями щодо цивільного населення.