Засідання відбулося за ініціативи Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області у Яворівському національному природному парку.

Участь у засіданні Координаційної ради взяли начальник держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області Б.Матолич, члени Координаційної ради, депутати Львівської обласної ради, директори установ природно – заповідного фонду, запрошені представники громадськості, ЗМІ,

У своєму виступі начальник держуправління ОНПС в Львівській області Б.Матолич позитивно оцінив те, що на території Львівської області функціонує 327 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 148,5 тис. га, що складає 6,7 % від площі території області. В складі ПЗФ області є 9 з 10 передбачених Законом України “Про природно-заповідний фонд України” категорій заповідності, передбачені ЗУ „Про природно-заповідний фонд України”. На сьогодні в області функціонує 9 природоохоронних установ зі спеціальними адміністраціями, а саме: природний заповідник “Розточчя”, національний природний парк “Сколівські Бескиди”, Яворівський національний природний парк, ботанічний сад Львівського національного університету ім.. І.Франка, ботанічний сад Національного лісотехнічного університету України, регіональні ландшафтні парки “Знесіння”, “Равське Розточчя”, “Верхньодністровські Бескиди”, „Надсянський”.

Начальник держуправління зазначив, що на кінець 2009 року з 326 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 132,85 га винесено в натуру та проінвентаризовано межі:
- 14 об’єктів загальнодержавного значення площею 37234,73 га, що становить 76,05 % від загальної площі об’єктів загальнодержавного значення;
- 139 об’єктів місцевого значення площею 80629,36 тис. га., або 96,11 % від загальної площі об’єктів місцевого значення (з 01.01.2009 року – 28,7 тис. га або 34,38 %).
Б.Матолич акцентував увагу присутніх на запланованих першочергових завданнях щодо розвитку природно – заповідного фонду на 2010 рік, а саме:
1. Розробка схеми екомережі Львівської області.
2. Продовження робіт з розширення Яворівського НПП.
3. Створення лісового заказника місцевого значення „Добромильський” та геологічної пам’ятки природи „Красний камінь”.
4. Завершення робіт з винесення в натуру меж територій та об'єктів природно-заповідного фонду області.
5. Розробка проектів організації території регіональних ландшафтних парків „Надсянський”, „Верхньодністровські Бескиди”, „Равське Розточчя”.
Про проведену протягом 2009 року і І півріччя 2010 року роботу, наявні проблеми та перспективи розвитку відзвітували директори установ природно – заповідного фонду Львівщини.

Після обговорення виступів, надання зауважень та пропозицій було складено протокол, в якому зазначені відповідні рішення щодо покращення розвитку заповідної справи та діяльності установ природно – заповідної справи.

Від імені обласної ради і обласної державної адміністрації п. Янків М.Д. привітав присутніх з Днем працівника заповідної справи, подякував за роботу і вручив почесні грамоти працівникам дирекцій заповідних територій.