На прес-конференції, зокрема, йшлося, що на черговій сесії Львівської обласної ради планується заслухати 74 питання, які передусім стосуються соціально-економічного та культурного розвитку області.

Серед перших питань порядку денного – розгляд трьох протестів прокуратури на рішення Львівської обласної ради. Як зазначив Олег Панькевич, протести стосуються дуже важливих рішень, які розширюють повноваження Львівської обласної ради як органу місцевого самоврядування, а також рішення ради щодо оцінки діяльності виконавчої влади.

Зокрема, йдеться про розгляд протестів прокурора Львівської області на рішення обласної ради «Про бездіяльність посадових осіб Львівської обласної державної адміністрації щодо забезпечення виконання рішень Львівської обласної ради та реалізації заходів обласних цільових програм», «Про внесення змін до рішення від 16.03.2012 № 396 «Про затвердження Програми фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг на 2012 рік» та «Про звернення до Верховної Ради України щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України та зміни до розподілу коштів обласного бюджету розвитку Львівської області на 2012 рік».

«Попередні протести прокурора стосувалися рішення про повернення обласній раді повноважень з управління комунальними закладами і установами, який депутати частково задовольнили. Зараз зазначене рішення набуло чинності, але справа на тому не закінчилася. Минулого тижня ми отримали лист спецпідрозділу з боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України із проханням надати повний пакет завірених копій документів, на підставі яких Львівська обласна рада прийняла зазначене рішення», - наголосив Олег Панькевич.

Також одним з перших на сесії буде розглянуто питання про створення депутатської тимчасової контрольної комісії із запобігання порушенням законодавства під час підготовки та проведення чергових виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року. Вже зараз ми бачимо приклади порушення виборчого законодавства, спроби застосування фальсифікацій.

Також пропонується заслухати на сесії інформацію про роботу Львівської обласної державної телерадіокомпанії.

Комісія з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради винесла на цю сесію проект рішення щодо нагородження переможців обласного конкурсу "Екологічно чистий населений пункт". На пленарному сесії обласної ради переможці конкурсу отримають дипломи. Також місцеві ради, які перемогли в конкурсі, отримають кошти з фонду охорони навколишнього природного середовища на вирішення локальних екологічних проблем територій.

За пропозицією комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності сесія заслухає питання про підсумки роботи територіально-господарського комплексу області в І півріччі 2012 року і про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2012 рік.

Також за пропозицією комісії з питань контролю за ефективністю виконання державних і обласних програм та рішень ради буде розглянуто два важливих питання «Про виконання рішень Львівської обласної ради» та «Про виконання заходів обласних цільових програм у 2012 році». «В останні місяці в області виникали проблеми у виконанні рішень обласної ради та заходів цільових програм, а також їх фінансування з обласного бюджету. Це і стало причиною для прийняття Львівською обласною радою рішення «Про бездіяльність посадових осіб Львівської обласної державної адміністрації щодо забезпечення виконання рішень Львівської обласної ради та реалізації заходів обласних цільових програм». В останній тиждень ситуація трохи покращилася: управління ОДА почали вживати заходи із організації виконання важливих програм, розпочалося фінансування заходів. Депутати обласної ради відповідно до наданих їм законом повноважень продовжать контроль за виконанням обласною державною адміністрацією делегованих їй радою повноважень», - зазначив голова облради.

На сесії заплановано з метою пришвидшення фінансування внести зміни до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівщини на 2012 рік, що стосуються встановлення пам’ятних знаків на місцях загибелі воїнів УПА та інших борців за волю України. Нагадаю, що перший пам’ятний знак було встановлено в Миколаївському районі до 21-ї річниці Незалежності України. Днями буде погоджено остаточний перелік місць встановлення хрестів та продовжиться робота щодо їх виготовлення і встановлення.
Враховуючи, що 2012 рік оголошено в області роком Української повстанської армії, Львівська обласна рада заснувала почесну відзнаку «70-річчя створення Української повстанської армії», положення про яку планується затвердити на завтрашньому пленарному засіданні.

У порядку денному є декілька питань, поданих комісією з питань екології, природних ресурсів та рекреації, які стосуються надання спеціальних дозволів на розробку родовищ корисних копалин та надання гірничих відводів.

Крім того, заплановано ухвалити низку звернень до центральних органів влади. Зокрема, щодо покращення фінансування мережі дошкільних закладів, щодо продовження будівництва дамби в с. Ралівка Самбірського району, щодо включення в зону малого прикордонного руху окремих населених пунктів, щодо грубих і систематичних порушень екологічного законодавства у м. Львові.
Планується заслухати керівників обласних управлінь з інформацією з наступних питань: щодо цінової ситуації на ринку молока,
щодо стану закупівлі продуктів харчування від місцевих сільськогосподарських товаровиробників, щодо капітального ремонту об’єктів соціальної сфери в рамках проекту «Цільові екологічні (зелені) інвестиції», щодо виконання у 2011 році Регіональної програми забезпечення діяльності регіональних ландшафтних парків.