Верховна Рада України прийняла рішення про реформу СБУ.

За це 28 січня у першому читанні проголосувало 285 народних депутатів, пише ІА Вголос.

Про що йдеться у новому законі про СБУ:

  • Посилено контррозвідувальний та антитерористичний напрямки діяльності СБУ і розширено її повноваження  проти терористичних організацій, незаконних збройних і воєнізованих формувань, транснаціональних злочинних угруповань за межами України, а також щодо проведення спеціальних інформаційних операції та протидії проведенню таких операцій проти України.
  • Розмежовано контррозвідувальний та оперативно-розшуковий види діяльності СБУ. Через що запропоновано із Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» виключити контррозвідувальну діяльність як підставу для проведення оперативно-технічних заходів. Окремо визначено контррозвідувальні заходи, а також підстави та процедуру отримання санкції на їх проведення.
  • Запропоновано багаторівневі механізми превентивного реагування на загрози державній безпеці: пропозиції, офіційне застереження, подання СБУ. Зокрема розширено можливості превентивних дій Служби щодо протидії розвідувально-підривній діяльності проти України.
  • Визначено механізми протидії розвідувально-підривній діяльності іноземних спеціальних служб, незаконних збройних формувань та терористичних організацій з використанням громадських організацій та політичних партій, а також засобів масової інформації.
  • У проекті пропонується виключити СБУ із Закону України «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю». Таким чином буде ліквідовано спеціальні підрозділи СБУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю. Натомість можливість протидіяти організованій та транснаціональній злочинності передбачено з позицій протидії розвідувально-підривній діяльності на шкоду Україні.
  • Обмежується правоохоронна функція Служби безпеки України шляхом поступової (до 2024 року) передачі функції досудового розслідування до Державного бюро розслідувань.
  • Закон передбачає поетапне скорочення штатної чисельності Служби, визначено нові стандарти соціальних гарантій співробітникам Служби та їх грошового забезпечення, збільшення якого до передбаченого у проекті рівня планується здійснити поетапно.
  • Передбачено часткову демілітаризацію Служби безпеки України з переходом на спеціальні звання.

Більше новин читайте за посиланнями: