Таке ж покарання встановили за вживання у вагоні хот-догів із пахучими інгредієнтами, а також за приватні розмови по телефону та гучне прослуховування музики.

Проте, як будуть визначати факт порушення, поки невідомо. Незрозуміло також, хто буде визначати «допустимий» рівень запаху, гучності музики і ступінь, «приватності» розмов.

«Контролерами будуть досвідчені, спеціально навчені люди, які приймуть у кожному окремому випадку вірне рішення, наскільки дії конкретних осіб заважають пасажирам», – заявив офіційний представник метро Даніель Аман.

Введенню штрафів буде передувати масштабна роз'яснювальна кампанія «Увага передусім!», на яку місцева влада виділила близько 300 000 євро. Після чого на лінії вийдуть двісті контролерів, які будуть стежити за порядком і в разі потреби виписувати штрафи.

Окрім того, у метро проводитимуть боротьбу з хаотично залишеними на сидіннях безкоштовними газетами та іншою макулатурою.

Оскільки, працівники «підземки» підрахували, що на місяць вони виносять близько десяти тисяч попереджень пасажирам, що не дотримуються загальноприйнятих правил. Таким чином, цілком імовірно, введення штрафу на порушників зможе суттєво поповнити скарбницю міста.

Міська влада повідомляє, що, якщо нововведення в метрополітені виявиться дієвим засобом для оздоровлення загальної обстановки, його поширять у перспективі на інші види громадського транспорту.

Джерело: Кореспондент.net