Відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи у форматі відеоконференції.

Про це інформує пресслужба президента України.

Зокрема зазначається, що на виконання домовленостей, досягнутих на грудневому саміті лідерів «Нормандської четвірки» в Парижі, українська сторона ініціювала створення в межах ТКГ робочої групи за участю представників прикордонних і митних служб України та Росії і посередників з ОБСЄ для напрацювання механізму відновлення Україною контролю над ділянкою державного кордону. Можливість створення таких груп передбачена пунктом 13 Комплексу заходів з виконання Мінських угод.

«У межах роботи безпекової групи українська сторона розділила занепокоєння представників ОБСЄ щодо факту блокування роботи СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях України та наполягла на безумовному й безперешкодному доступі спостерігачів до тимчасово окупованих територій Донбасу», – інформують у ТКГ.

Крім того продовжилася робота з визначення наступних ділянок розведення сил і засобів.

Також у гуманітарній групі продовжено роботу з формування списків для наступного етапу взаємного звільнення утримуваних осіб.

Зазначається, що учасники ТКГ дійшли згоди щодо необхідності активізації підготовки до відкриття нових КПВВ на лінії розмежування.

Під час роботи політичної групи Україна наголосила на необхідності виконання домовленостей лідерів «Нормандської четвірки», досягнутих на саміті в Парижі, для проведення наступної зустрічі в Берліні найближчим часом.

Крім того, українська сторона вкотре категорично заперечила можливість закріплення особливого статусу ОРДЛО в Конституції України.

Нагадаємо, що 16 квітня з полону звільнили 20 українців.