Ціле телевізійне містечко виросло сьогодні поруч з історико-архітектурним заповідником "Личаківський цвинтар" у Львові. Неподалік меморіалу воїнам Української Галицької армії та польських військових поховань 1918-1920 років розмістились пересувні станції головних каналів телебачення Польщі та України.

З Варшави та Києва продовжують прибувати трейлери з обладнанням. Уже піднято декілька сателітних антен, що забезпечать пряму трансляцію усіх урочистих подій, які відбуватимуться на цвинтарі за участю Президентів України Віктора Ющенка та Республіки Польща Александера Квасьнєвського. Польські телеглядачі зможуть оглядати їх перебіг по TVP-1, TVP-2, "Poloniji", українські - по центральних УТ-1, УТ-2, львівському обласному. Отримати репортажі виявили бажання також "Euronews", CNN та інші всесвітні служби новин.

Така підвищена увага світової громадськості не випадкова, вважає заступник голови Львівської облдержадміністрації Тарас Батенко. Адже протягом останніх років навкола питання офіційного відкриття поховань окремі партійні сили та їх лідери розпалювали ідеологічні пристрасті, щоб зібрати політичні дивіденди. Це продемонстрували неодноразові зустрічі представників консультативного комітету при Президентах України та Республіки Польща, сесії як міської ради, так і парламенту. До речі, навіть вчорашня постанова Верховної Ради, яку ініціював народний депутат Олег Тягнибок, віддзеркалює заангажованість різних депутатських фракцій.

Проте необхідно нагадати, що згідно з законом України "Про місцеве самоврядування" парламент не може скасувати чинності рішень Львівської міської ради. А вона близько двох тижнів тому у відповідь на звернення Віктора Ющенка затвердила написи на похованнях, погоджені на міждержавному рівні. Для польського і українського народів спільне вшанування полеглих воїнів, котрі на початку минулого сторіччя були по різні сторони барикади, символізує довгоочікуване історичне примирення і чималий прогрес на шляху до європейського дому.

Зараз до Львова прибувають делегації зарубіжних дипломатичних представництв, автобуси з численними туристами з сусідньої країни. Загалом участь у відкритті поховань візьме декілька тисяч людей. На центральному майданчику пантеону встановлюються стільці для почесних гостей, яких налічуватиметься близько тисячі. У зв'язку з такою масовістю правоохоронні служби ввели посилені заходи безпеки і закликали мешканців древнього міста не користуватись 24 червня особистим транспортом та уникати проїзду через центральну частину Львова. Вхід на Личаківське кладовище буде здійснюватися лише за відповідними перепустками.

КуПол з посиланням на УКРІНФОРМ