Ми, члени районних організацій НРУ, партії "Батьківщина", громадської організації Конгресу української інтелігенції, інших громадсько-політичних організацій Сокальщини, учасники Помаранчевої революції і виборці стурбовані чутками, які поширилися в районі про призначення колишніх районних керівників старої влади на високі державні посади в області. Зокрема, про призначення екс-голови Сокальської РДА Миколи Пшевлоцького начальником обласного відділу земельних ресурсів, а колишнього начальника Сокальської державної податкової інспекції Івана Кравчука на посаду заступника голови Львівської державної податкової інспекції.
Люди не можуть зрозуміти, чому колишні чільні керівники старої влади, які були явними прислужниками кучмізму, отримують високі посади в органах Львівської ОДА.
М. Пшевлоцький, після проголошення незалежності України й розпуску КПУ та призначення його 5 червня 1992 року Представником Президента в Сокальському районі, залишив на керівних посадах в райдержадміністрації і районній раді всю партійно-державну номенклатуру Сокальської РК КПУ і райвиконкому. Секретарі, інструктори РК КПУ, голова і заступник голови райвиконкому стали заступниками голови, заввідділами РДА, директорами і завучами шкіл. Натомість члени РО НРУ, УРП, які прийшли на керівні посади після перших демократичних виборів 1990 року, незгідні з кадровою політикою М. Пшевлоцького, були звільнені з займаних посад або змушені піти у відставку. За час 15 річного правління голови РДА М. Пшевлоцького, в районі з керівних державних посад звільнено з політичних мотивів більше десяти членів демократичних організацій. Кадрову чистку в районних органах державної влади М. Пшевлоцький назвав "опорою на спеціалістів" з метою створення "команди однодумців", відданих йому особисто.
Вся діяльність на посаді голови РДА була спрямована на збереження особистої влади і придушення опозиції до кучмівської влади з районі.
Ставленик Кучми екс-голова РДА М. Пшевлоцький не приховував своїх політичних поглядів у березні 2001 року. В інтерв'ю кореспонденту газети "Голос з-над Бугу" на запитання: "Як ви особисто ставитеся до опозиції, адже там є багато людей, які знані, авторитетні..?", - М. Пшевлоцький відповів, - "...так званої опозиції... Тут ми маємо справу не з опозицією, а просто з елементарним, брутальним протистоянням процесам стабілізації в державі", (газета "Голос з-над Бугу", 23.03.2001 р., №21). В Україні в той час розпочиналася акція "Україна без Кучми".
Неоднозначну, провладну позицію займав М. Пшевлоцький і Львівська обласна організація КУНу під час виборів до Верховної Ради у 2002 році, коли за вказівкою Адміністрації Президента висунув себе кандидатом в депутати Верховної Ради. Він фактично виступив проти рішення з'їзду блоку В. Ющенка "Наша Україна" про висунення Вас єдиним кандидатом у Верховну Раду від блоку "НУ". Тільки після погрози В. Ющенка виключити з блоку "'НУ" Львівську організацію КУНу, яка його підтримувала, зняв свою кандидатуру. М. Пшевлоцький публічно не закликав своїх потенційних виборців підтримати на виборах до Верховної Ради єдиного кандидата від блоку "НУ", а демонстративно появлявся на передвиборчих акціях разом з провладним кандидатом Я. Наливайком.
Під час виборів Президента України в 2004 року колишній голова Сокальської РДА М. Пшевлоцький займав вичікувальну позицію (хто переможе?). У виступі на представленні нового голови РДА О. Солодяка М. Пшевлоцький, виправдовуючись, сказав: "Були часи, коли треба було промовчати"... Лише після другого туру виборів він нібито перейшов на сторону учасників Помаранчевої революції, "перефарбувався".
Призначення М. Пшевлоцького начальником обласного відділу земельних ресурсів може викликати хвилю невдоволення і масових протестів громадськості Сокальщини. Його діяльності на посаді голови РДА дали оцінку депутати районної ради на сесіях та учасники Помаранчевої революції на мітингах у Сокалі, які скандували "Кучму геть", "Геть Пшевлоцького".
У найбільшому, колись розвиненому, аграрно-промисловому районі Львівської області за останні роки повністю загублена переробна і будівельна галузі промисловості, стали банкрутами, розкрадені й зруйновані майже всі великі підприємства, розвалено і розграбовано майно агроформувань, пустує близько 50% орних земель, існує масове безробіття в містах і селах району, відбувається руйнація історичних і архітектурних цінностей. Затяжна (за висловом самого М. Пшевлоцького - тягуча) земельна реформа, яка в районі триває більше 13 років і проводилася без конкретної програми, призвела до масового розкрадання і руйнації народної власності на селі.
Про компетентність, громадянську позицію керівника можна судити за станом справ у районі. Тому члени громадсько-політичних організацій, виборці Сокальщини, які активно підтримали курс Президента України В. Ющенка на оновлення влади, пропонують утриматися від призначення "спеціаліста з земельних питань" М. Пшевлоцького на керівну посаду в Львівській ОДА, а також вважають помилковим призначення колишнього керівника Сокальської державної податкової інспекції, колишнього голову Сокальської РО СДПУ(о) Івана Кравчука на посаду заступника голови Львівської державної податкової інспекції. Перебуваючи на посаді керівника податкової інспекції району І. Кравчук примушував підприємців, бухгалтерів під час здачі звітів в податкову інспекцію вступати в СДПУ(о), організовував серед підприємств збори на різні фонди (а фактично на виборчі компанії), розбудовував незаконними методами партійну структуру СДПУ(о) в Сокальському районі. За час його керівництва податковою інспекцією чисельність осередків СДПУ(о) в Сокальському районі зросла до 58.
Призначення І. Кразчука на високу посаду в податковій інспекції області негативно сприймуть як підприємці малого і середнього бізнесу, так і громадяни Сокальщини, які жертвували кошти на Помаранчеву революцію, щоб в державі більше ніколи не прийшли до влади злодії, хабарники і злочинці.
Вважаємо своїм громадянським обов'язком інформувати вас, що у зв'язку з затягуванням процесу оновлення влади в Сокальському районі склалася складна морально-психологічна ситуація. Зокрема, в Сокальській ЦРЛ триває довший час протистояння між прихильниками головного лікаря А. Каліщука і частиною медпрацівників, які звинувачують його у грубості, зловживанні владою, розбазарюванні бюджетних коштів. Тимчасова комісія районної ради, яка здійснювала перевірку заяв і скарг медпрацівників ЦРЛ, рекомендувала депутатам Сокальської районної ради розглянути питання про доцільність перебування Каліщука А. О. на посаді головного лікаря, але він уникає зустрічі з депутатами, "переховуючись" на лікарняному.
Необхідно провести зміни керівного складу органів влади в Сокальському РВ УМВС, Сокальському відділенні державної податкової інспекції, прокуратурі. Проти окремих керівників цих органів державної влади вже порушено кримінальні справи.
Ми, представники громадських демократичних організацій району, присимо Вас прислухатися до голосу громадськості Сокальщини: не призначати на високі державні посади в області керівників, які скомпрометували себе на керівних посадах в Сокальському районі і погоджувати кандидатури претендентів на керівні, посади в державних організаціях Сокальського району з районною державною адміністрацією і громадсько-політичними організаціями.

Заступник голови Сокальської РО НРУ В. Козира
Голова Сокальської РО партії "Батьківщина" Т. Маркевич
Голова Сокальської РО УНП С. Наумчук
Голова Сокальської РО УРП "Собор" Г. Волкова
Голова Сокальської РО Партії Зелених В. Чугаєвський
Голова Сокальської РО ДемПУ Б. Кусий
Голова Сокальської РО КУІ С. Дасюк

м. Сокаль

27.04.2005 р.